Salon Black Red White
Salon Black Red White

Bankowość mobilna najnowszej generacji, czyli aplikacja IKO PKO Banku Polskiego, jest już dostępna w salonach firmowych Black Red White w całej Polsce. Klienci mogą płacić za meble oraz dodatki w szybki i bezpieczny sposób używając telefonu komórkowego.

– Dokonywanie płatności za pośrednictwem telefonu komórkowego zdobywa w Polsce coraz większą liczbę entuzjastów. Z myślą o mobilnych klientach postanowiliśmy udostępnić w naszych salonach firmowych przyjmowanie płatności innowacyjną aplikacją PKO Banku Polskiego – IKO. System jest intuicyjny, skuteczny a jednocześnie bezpieczny, dlatego nasi klienci coraz chętniej z niego korzystają – mówi Mariusz Serafin, dyrektor ds. marketingu i aranżacji Black Red White SA.

System płatności mobilnych IKO PKO BP został uruchomiony w marcu 2013 roku. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z pierwszych w Europie. Aktualnie z użyciem aplikacji można płacić w ponad 35 tysiącach punktów handlowo-usługowych w całej Polsce. Usługa umożliwia m.in. realizację płatności w sklepach oznaczonych symbolem IKO oraz w sklepach internetowych udostępniających opcję „Płacę z IKO”, a także wypłatę gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego z aktywną funkcją „Wypłata IKO” i przelewy na numer telefonu.

Obecnie klienci IKO mogą dokonywać transakcji telefonem komórkowym m.in. w sieci Coffee Heaven i Costa Coffee, sklepach Venezia, Tatuum, Gatta, Promod i CCC, w prawie 2,7 tys. bankomatów PKO BP, a także w wielu sklepach internetowych. Do systemu dołączyła niedawno sieć 290 sklepów Media Expert, w których za produkty RTV i AGD można już zapłacić telefonem z aplikacją IKO.

W Polsce sprzedaż mebli i artykułów wyposażenia wnętrz – poza ok. 800 punktami partnerskimi – jest realizowana przez sieć 68 salonów własnych, w tym 12 sklepów wielkopowierzchniowych (o powierzchni od 10 do 15 tys. m2) we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Firma posiada również salony własne poza granicami kraju, zlokalizowane głównie na terenie Ukrainy, Białorusi i Słowacji.