Galeria Neptun
Galeria Neptun

Przy ulicach Pomorskiej i Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim powstaje centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe Galeria Neptun.

Obiekt będzie miał około 50 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 24 tys. mkw. powierzchni najmu. Galeria Neptun pomieści około 100 sklepów i punktów usługowych. Przewidziano także strefę rozrywki i parking podziemny.

– Całe przedsięwzięcie objęte jest kilkoma decyzjami pozwolenia na budowę, które były wydawane sukcesywnie od grudnia 2011 do października 2012 roku. Pierwsze prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęto pod koniec kwietnia 2013 roku. Otwarcie zaplanowaliśmy na czwarty kwartał 2014 roku – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Tomasz Pastwa, członek zarządu Galeria Neptun sp. z o.o. sp. komandytowa, inwestor obiektu.

Galeria Neptun powstaje na terenie dawnej fabryki obuwia Neptun. Będzie to jedna z największych inwestycji tego typu w Starogardzie Gdańskim.

– Obecnie Galeria Neptun jest skomercjalizowana w około 50 proc. Wśród najemców mamy już operatorów spożywczego i z branży RTV/AGD. Poszukujemy natomiast najemców z sektora modowego, obuwniczego i gastronomicznego. W ofercie galerii znajdzie się także strefa rozrywki z klubem fitness i bowlingiem – dodaje Tomasz Pastwa.

Firmą odpowiedzialną za projekt i komercjalizację Galerii Neptun jest Cushman & Wakefield. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje i parking na poziomie -1. Inwestorami są przedstawiciele lokalnego środowiska przedsiębiorców, którzy do realizacji inwestycji powołali spółkę celową Galeria Neptun sp. z o.o. sp. komandytowa.