Silesia City Center
Silesia City Center

Allianz Finance VII Luxembourg SA (Luksemburg) planuje kupić część mienia spółki Nowe Centrum, będącej właścicielem centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach. Spółka Allianz 22 maja 2013 roku złożyła wniosek o pozwolenie na transakcje do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ostatnio na rynku retail pokazały się informacje na temat ewentualnej sprzedaży Silesia City Center. Zakupem katowickiej galerii zainteresowana jest grupa inwestorów, w tym firma działająca na rynku centrów handlowych ECE oraz Allianz. Jeśli transakcja dojdzie do skutku będzie jedną z największych pod względem wartości na polskim rynku retail.

Firma Immofinanz, do której należy Silesia City Center nie potwierdza, ani też nie zaprzecza informacjom o ewentualnej sprzedaży śląskiej galerii.

– Otrzymujemy bardzo często zapytania od potencjalnych oferentów odnośnie zakupu naszych centrów handlowych – podobne zapytania dotyczą Silesia City Center. Ogólnie rzecz biorąc, każde aktywo znajdujące się w portfelu Immofinanz Group może w pewnym momencie zostać sprzedane, jako że takie transakcje są bardzo ważną częścią naszego modelu biznesowego. W przypadku sprzedaży jakichkolwiek naszych aktywów, będziemy ogłaszali to publicznie, tak jak robiliśmy to już w przeszłości – powiedziała redakcji Retailnet Bettina Schragl, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Immofinanz Group.

Silesia City Center to największe centrum handlowe na Śląsku i w Zagłębiu. Na powierzchni 86 tys. mkw. znajduje się dziś ponad 300 sklepów i punktów usługowo-handlowych, w tym największa na Śląsku strefa food-court z ponad 30 restauracjami i kawiarniami, a także bogata strefa rozrywki z kinem i fitness clubem. W 2012 roku Silesia City Center odwiedziło ponad 15 milionów klientów. Wśród najemców Silesii znajdują się dziś: Tommy Hilfiger, Burberry, Weekend by Max Mara, Van Graaf, Zara, La Mania, Pinko, Pennyblack i Marc O’Polo. Właścicielem Silesii jest spółka Nowe Centrum sp. z o.o.

Allianz Finance VII Luxemburg SA zajmuje się obrotem akcjami, zarządzaniem portfelami inwestycyjnymi oraz inwestycjami w nieruchomości. Należy do grupy kapitałowej Allianz.