Wizualizacja Multicentrum Victoria w Chojnicach

Rozpoczęła się przebudowa jednego z najniebezpieczniejszych układów komunikacyjnych w Chojnicach – skrzyżowania ulic: Derdowskiego, Wysokiej, Mickiewicza, Zielonej i Kilińskiego. Inwestor galerii Multicentrum Victoria w Chojnicach – spółka Victoria Sobol s.k.a –partycypuje w tej inwestycji zarówno pod względem organizacyjnym, jak i finansowym. Równocześnie trwają prace przy realizacji obiektu.

Zgodnie z trójstronnym porozumieniem zawartym przez inwestora, przedstawicieli miasta Chojnice oraz starostwa powiatowego, zmodernizują oni jeden z obecnie najniebezpieczniejszych układów komunikacyjnych w Chojnicach – skrzyżowanie ulic: Derdowskiego, Wysokiej, Mickiewicza, Zielonej i Kilińskiego. W ramach tej inwestycji przebudowana zostanie również ulica Zielona wraz ze skrzyżowaniami z ulicą Strzelecką. Z badań natężenia ruchu przeprowadzanych na zlecenie inwestora przez firmę Trafik s.c. w obrębie planowanego ronda średnie natężenie ruchu wynosi ponad 1300 pojazdów na godzinę.

Przygotowany projekt zakłada realizację unikalnego rozwiązania komunikacyjnego, nazywanego popularnie „rondem biszkoptowym”, czyli połączenia dwóch rond. Jest to wariant optymalny, łączący wszystkie pięć ulic przy minimalnych zmianach przestrzennych. Dzięki temu zwiększy się płynność ruchu i przepustowość w obrębie tych ulic, co będzie miało znaczenie w momencie oddania do użytkowania Multicentrum Victoria i związanego z tym zwiększenia natężenia ruchu w śródmieściu Chojnic.

– Multicentrum Victoria będzie galerią śródmiejską, tym samym może zaoferować przyszłym najemcom unikalną możliwość ekspozycji logotypu – mówi Mariusz Sobol inwestor galerii – Wielokierunkowy najazd i lokalizacja przy jednym z najbardziej uczęszczanych układów komunikacyjnych w mieście sprawi, że każdego dnia, ponad 30 tys. kierowców, pieszych i podróżujących komunikacją miejską będzie miało styczność z szyldami galerii, najemców i innymi materiałami promocyjnymi. Jest to właściwie równoznaczne z wielkoformatową reklamą w samym centrum miasta.

Zgodnie z planem  przebudowa ronda powinna się zakończyć najpóźniej w ostatnich dniach października br. Otwarcie galerii planowane jest na I kwartał 2014 r.

Multicentrum Victoria powstaje w samym centrum Chojnic, niecałe 500 metrów od starego rynku. Będzie to pierwszy, nowoczesny obiekt handlowy w mieście. Całkowita powierzchnia najmu galerii wyniesie ponad 14 tys. mkw. W zasięgu jej oddziaływania znajdzie się około 180 tys. mieszkańców Chojnic i okolicznych miejscowości. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 110 mln złotych.