Wizualizacja Galerii Bronowice

W kwietniu nad dachem centrum zawisła tradycyjna wiecha, wieńcząca zakończenie etapu konstrukcyjnego i zadaszeniowego. Otwarcie Galerii Bronowice zostało zaplanowane na IV kwartał 2013.

– Do pracy ruszyły ekipy wykończeniowe, zajmujące się pracami instalacyjnymi, stawianiem ścian, finalizacją rozwiązań architektonicznych dla poszczególnych wnętrz, elewacją. Wszystko idzie zgodnie z planem, wobec czego termin otwarcia Galerii w listopadzie jest jak najbardziej aktualny – powiedział Francois Garin, dyrektor działu rozwoju Immochan.

Ostatnio przed budynkiem Galerii Bronowice ustawiono specjalny Showroom. To miejsce, w którym zainteresowani wynajmem powierzchni w Galerii mogą zobaczyć dokładną wizualizację centrum handlowego. Specjalnie przygotowany stół multimedialny przedstawia jednocześnie makietę budynku, plan i zagospodarowanie przestrzenne wokół niego oraz nakreśla dokładną lokalizację.

Pod względem powierzchni Galeria Bronowice będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w Krakowie (60 tys. mkw. powierzchni użytkowej). W nowym, dwukondygnacyjnym obiekcie, znajdzie się 160 sklepów. Galeria Bronowice swoim zasięgiem obejmie ponad 1.2 mln mieszkańców Krakowa i okolic.

– Obiekt powstaje w północnej części miasta, w miejscu, gdzie nie ma jeszcze tak kompleksowego centrum handlowego, jakim będzie Galeria Bronowice. Co więcej, usytuowanie w sąsiedztwie Ikea, Makro i Castoramy będzie stanowić ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części Krakowa i pozwoli stworzyć kompleksową ofertę dla klientów – dodał Benoit Charles, dyrektor generalny Immochan Polska.

Dzięki przebudowie układu komunikacyjnego Galeria Bronowice będzie miała wygodne połączenie z centrum, portem lotniczym Balice, autostradą A4 oraz okolicznymi miejscowościami. Właśnie dzięki tak dogodnej lokalizacji i komfortowemu dojazdowi, swym oddziaływaniem obejmie nie tylko Kraków i najbliższą okolicę, ale otworzy się również na dalsze ośrodki.

Budowę Galerii rozpoczęto w styczniu 2012 roku, otwarcie zaplanowano na listopad 2013 roku. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie, a generalnym wykonawcą prac – firma ERBUD.

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., funkcjonujący jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi z 1100 lokalami o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu nowych projektów wynosi 300 tys. mkw.