Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

Sukcesem zakończyło się uruchomienie pod koniec kwietnia sklepu TextilMarket w Galerii Handlowej Agora w Bytomiu. W dniu otwarcia dyskontu wydano prawie 700 paragonów, a wartość sprzedaży to jeden z najlepszych wyników związanych z otwarciami punktów w sieci TextilMarket.

Spółka w maju otworzyła dwa nowe dyskonty: w Wyszkowie i prowadzony przez agenta market w Strzelnie. Ponadto w maju placówki TextilMarket w Kronowie, Lidzbarku, Chełmie i Suchej Beskidzkiej zostały przekształcone w bardziej efektywną formę zarządzania – przez agentów. Do końca czerwca 2013 roku będzie funkcjonowało w sieci 18 takich agencyjnych sklepów.

Redan prowadzi również intensywny rozwój sieci sprzedaży marki Top Secret w Rosji. Na początku maja uruchomiono salon franczyzowy w Kursku, a pod koniec miesiąca ruszyła kolejna placówka franczyzowa w Ulan Ude. Na czerwiec planowane jest uruchomienie dwóch sklepów komisowych w Jarosławiu i Rybińsku oraz dwóch salonów franczyzowych w Orenburgu i Władimirze.

Sieć TextilMarket na koniec marca składała się z 273 sklepów własnych o łącznej powierzchni 60,2 tys. mkw.

Redan SA jest operatorem detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży.

Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach, Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.