Factory Kraków

Z końcem maja 2013 roku do grona najemców Centrum Outlet Factory Kraków dołączą dwie duże marki – Cropp i House.

Powierzchnia obu sklepów wynosi 579,88 mkw. Właścicielem sieci jest spółka LPP. Sieć Cropp obecnie posiada około 300 sklepów w Polsce, a House około 200 sklepów.

Factory Kraków i Futura Park to największe tego typu centrum w Polsce. Centrum zlokalizowane jest w Modlniczce. W outlecie można znaleźć najlepsze polskie i zagraniczne marki, min.: Mango, United Colors of Beneton, Vero Moda, Puma, Reebok, Solar, Kazar, Simple, Umbro.

Factory to sieć centrów outlet, założona w Hiszpanii przez firmę Neinver w 1996 roku, obecną na polskim rynku od 2002 roku. W Europie znajduje się osiem centrów Factory – cztery  w Hiszpanii  oraz  pięć w Polsce. Łączna powierzchnia handlowa obiektów istniejących w Polsce wynosi 84,5 tys. mkw.

Factory jest pierwszą marką centrów outlet, która zaistniała na polskim rynku. W outletach obowiązują ceny od 30 proc. do 70 proc. niższe niż w centrach regularnych.

Centra outlet Factory są kompleksowo zarządzane przez Neinver Asset Management, realizującą usługi związane z bieżącym utrzymaniem i marketingiem obiektów.