Wizualizacja Galerii Wilanów

Spółka Globe Trade Centre zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę galerii handlowej w Wilanowie i na Białołęce pod koniec II kwartału albo na początku III kwartału 2013 roku. Obydwa projekty powinny być gotowe w 2015 lub 2016 roku. Szacowany koszt realizacji każdej z galerii to około 160 mln euro.

W pierwszym etapie Galeria Wilanów będzie dysponowała 60 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Docelowo znajdzie się w niej około 76,5 tys. mkw.  powierzchni handlowej do wynajęcia netto. Natomiast centrum handlowe na Białołęce będzie również dysponować ok. 60 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia netto, z czego ok. 45 tys. mkw. powstanie w I fazie.

Przypomnijmy, w październiku 2012 roku spółka GTC odkupiła od Polnord SA 50 proc. udziałów w projekcie, który zakłada realizację centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Wilanów w Warszawie. W wyniku transakcji, firma GTC sama zbuduje Galerię Wilanów ii będzie nią zarządzać  samodzielnie.

Centrum handlowo-rozrywkowe w północnej części Warszawy – Galeria Białołęka powstanie na 4,9 hektarowej działce. Dzięki dobrej komunikacji, w zasięgu bezpośredniego oddziaływania nowego centrum znajdą się, poza Białołęką, również sąsiednie dzielnice. Szacuje się, że w zasięgu planowanego centrum mieszka łącznie ok. 520 tysięcy osób.

Firma Globe Trade Centre powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i na Ukrainie.

GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.