Cinema City

Cinema City International i Polus Transilvania Companie de Investitii SA, spółka zależna Immofinanz, podpisały długoterminową umowę najmu dotyczącą powierzchni w centrum handlowym Polus Center w Cluj, w Rumunii. Nowy multipleks Cinema City ma 8 ekranów i 1,8 tys. miejsc.

– Dzisiaj otworzyliśmy drzwi naszego setnego kina i jesteśmy bardzo dumni z tego faktu. Dzisiejsza umowa przybliża nas do innej magicznej liczby 1000 ekranów, którą także osiągniemy w nadchodzących kwartałach. Ekspansja naszej sieci wraz z oferowaniem najlepszej obsługi naszym klientom to priorytety Cinema City. Chcemy kontynuować rozwój w krajach naszej działalności i będziemy rozważać możliwość wejścia na nowe rynki – powiedział Moshe (Mooky) Greidinger, prezes Cinema City International.

Działalność Cinema City w Rumunii obejmuje sieć 15 kin ze 142 ekranami, w tym również ogromne kino 3D IMAX w Cinema City Cotroceni w Bukareszcie, reklamę kinową prowadzoną przez New Age Media Romania oraz dystrybucję filmów prowadzoną przez Forum Film Romania. W Rumunii Cinema City realizuje intensywny program wzrostu organicznego. Spółka otworzyła swoje pierwsze kino w tym kraju w grudniu 2007 roku i od tego czasu kontynuuje rozwój sieci kin. Spółka obecnie ma podpisane 24 wiążące umowy najmu na ponad 230 ekranów.

Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 100  multipleksów z 974 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka posiada 34 multipleksy objęte nowymi umowami, które będą operować około 360 nowymi ekranami. Grupa Cinema City zatrudnia ponad 4.000 pracowników w 7 krajach.

W Polsce Cinema City ma 31 kin z prawie 340 ekranami i planuje otwierać kolejne w najbliższych latach. Obecnie ma 4 podpisane umowy najmu na następne 50 ekranów w kraju, prowadzone są  też zaawansowane negocjacje dotyczące kolejnych lokalizacji.