Galeria Bałtycka w Gdańsku

Na rynku retail pojawiły się informacje, że Atrium Poland zamierza kupić Galerię Dominikańską we Wrocławiu. Katarzyna Cyz, CEO Atrium Poland w rozmowie z portalem Retailnet powiedziała, że spółka Atrium European Real Estate nie wyklucza zakupu kolejnych centrów handlowych oraz realizacji własnych inwestycji w nieruchomości komercyjne.

– Szukając potencjalnych, nowych projektów, będziemy zainteresowani istniejącymi już obiektami, które mają potencjał do dalszego rozwoju.

– Obecnie trwa budowa centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie, którego otwarcie zaplanowano na początek 2014 roku oraz rozbudowa Atrium Copernicus w Toruniu – dodała  Katarzyna Cyz,

Galeria Dominikańska, którą zarządza ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o., jest zlokalizowana we Wrocławiu przy Placu Dominikańskim 3, w pobliżu Starego Miasta i Rynku. W obiekcie, na trzech poziomach znajduje się 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej, a także 2 tys. mkw. powierzchni biurowej. Galeria posiada 920 miejsc parkingowych.

Galeria Dominikańska to pierwsza we Wrocławiu i jedna z najstarszych galerii handlowych wybudowanych w Polsce. Została otwarta w sierpniu 2001 roku. W 2011 roku obiekt przeszedł modernizację.

Atrium to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmująca się przede wszystkim inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Grupa jest właścicielem 155 takich obiektów. Atrium działa przede wszystkim na terenie Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i w Rosji. Firma jest obecna również na Węgrzech, w Rumunii, na Słowacji i Łotwie. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS.

W Polsce Atrium posiada 21 działających obiektów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu oraz Atrium Mosty w Płocku. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 389 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie.