Kolekcja Sinsay
Kolekcja Sinsay

Sklep internetowy marki Sinsay zostanie otwarty na tej samej, nowoczesnej platformie, która obsługuje otwarty w ubiegłym miesiącu sklep online brandu Reserved.

W ostatniej rozmowie z redakcją Retailnet Dariusz Pachla, wiceprezes zarządu LPP SA zapowiedział, że pierwsi klienci Sinsay będą mogli zrobić zakupy online w trzy miesiące po otwarciu sklepu Reserved.

Na oficjalnym blogu marki Sinsay również pojawiła się informacja o rozpoczęciu sprzedaży w sieci w sierpniu 2013. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet firma zdecydowała się jednak przesunąć premierę otwarcia sklepu.

– Obecnie trwają prace nad sklepem internetowym marki Sinsay. Okazało się jednak, że debiut sklepu będzie musiał zostać nieznacznie przesunięty w czasie. Jego otwarcie będzie miało miejsce jednak po wakacjach. W sklepie obsługiwanym przez tę samą platformę co sklep Reserved, będzie oczywiście dostępna pełna oferta produktów marki Sinsay – mówi w rozmowie z Retailnet Marta Tyborska z firmy LPP.

Spółka LPP każdego miesiąca regularnie otwiera kolejne salony stacjonarne marki Sinsay w najpopularniejszych centrach handlowych. Tylko w czerwcu firma uruchomi kolejne salony w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku, w Centrum Handlowym Alfa w Olsztynie, w CH Turzyn w Szczecinie, w Agorze Bytom oraz w Galerii Piastów w Legnicy.

Sieć Sinsay w maju powiększyła się łącznie o 7 salonów m.in.: w Galerii Solnej (pow. 248 mkw.), CH Zakopianka w Krakowie (218 mkw.), CH Stary Rynek w Kościerzynie (196 mkw.) i w Galerii Echo w Kielcach (345 mkw.). Obecnie na terenie całej Polski działa prawie 30 salonów w największych centrach i galeriach handlowych.

Sinsay jest najnowszym brandem w portfelu spółki LPP. Odzież przeznaczona jest dla dziewcząt w grupie wiekowej 15-24, ze szczególnym uwzględnieniem licealistek. Salony Sinsay mają powierzchnię od 200 do 400 mkw. Sieć Sinsay do końca 2013 roku będzie liczyła ponad 50 punktów sprzedaży.

LPP SA jest właścicielem także sieci sklepów odzieżowych Reserved, Cropp, House oraz Mohito.