Centrum handlowe

FootFall Indeks Polska w ostatnim tygodniu spadł o 4,1 proc. w porównaniu z zeszłym tygodniem, natomiast w skali rok do roku wzrósł nieznacznie o 0,8 proc. Natomiast skumulowana strata wyniosła 3.8 proc. – podała firma Experian.

– Opinie w społeczeństwie są różne. Przeciwnicy handlu w niedziele nie zauważają faktu, że w naszym kraju jest to jedna z najbardziej nowoczesnych gałęzi gospodarki, która daje zatrudnienie ogromnej liczbie ludzi. Kondycja handlu bardzo dokładnie odzwierciedla stan gospodarki i nastroje konsumentów – czytamy w komunikacie.

– FootFall Indeks Polska od początku roku systematycznie odrabia stratę skumulowaną w porównaniu z zeszłym rokiem. Udało się przełamać barierę czterech punktów procentowych, a strata z tygodnia na tydzień maleje. Wyniki tygodniowe raz są lepsze niż rok temu, raz słabsze. Polski handel mimo aury, majówek, długich weekendów i wszelkich innych przeciwności nadal się rozwija i nie poddaje stagnacji ani kryzysowi. Przed nami kolejny długi weekend, który znów osłabi wyniki. Pamiętajmy o tym, gdy po raz kolejny usłyszymy opinię o tym, że handel w niedziele powinien być zamknięty – podsumowali analitycy z Experian.