Wirtualne przymierzalnie w NoVa Park
Wirtualne przymierzalnie w NoVa Park

W Centrum Handlowym NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim przygotowano dla klientów wirtualne przymierzalnie. Dzięki nim klienci mogą „przymierzyć” najnowsze kolekcje za pomocą multimedialnego ekranu bez konieczności stania w kolejkach do przymierzalni i przebierania się w sklepach.

To pierwsze tego typu rozwiązanie w całym województwie lubuskim, które zostało wprowadzone specjalnie w startującym właśnie letnim sezonie wyprzedażowym w NoVa Park.

Virtual Fitting Room, czyli wirtualne przymierzalnie zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o klientach centrów handlowych. Są to nowoczesne, 52-calowe ekrany z kamerami 3D, które dzięki specjalnym sensorom pozwalają dopasować dostępne zdjęcia ubrań do sylwetki użytkownika. Fotogaleria umieszczona w urządzeniu prezentować będzie najnowszy asortyment odzieżowy dostępny w butikach zlokalizowanych w NoVa Park.

Zasady działania multimedialnych stoisk są bardzo proste. Stajemy w wyznaczonym miejscu, a zamontowana kamera rejestruje i analizuje nasze ruchy. Potem wybieramy interesujące nas ubranie z dostępnej fotogalerii, a następnie zdjęcie artykułu nakładane jest na obraz z kamery. Postępując zgodnie z powyższym schematem, klienci Centrum Handlowego NoVa Park będą mogli zaoszczędzić czas spędzony na przymierzaniu wyprzedażowych ubrań, które obecnie w dużym wyborze znajdują się w sklepach stacjonarnych.

Wirtualne przymierzalnie wyposażone są również w opcję przesyłania stworzonych przez klienta stylizacji na dowolny adres e-mailowy. Osoby, które wybrały dla siebie najkorzystniejszy modowy zestaw będą mogły także wydrukować indywidualne listy zakupów i od razu udać się do ulubionych butików w NoVa Park, aby zakupić wybraną odzież i akcesoria.

– NoVa Park przoduje w regionie we wprowadzaniu nowinek technologicznych. Także tym razem jesteśmy pierwszą w województwie lubuskim oraz trzecią w Polsce galerią, która prezentuje innowacyjną usługę dla swoich klientów w postaci wirtualnych przymierzalni. Przez dwa tygodnie czerwca klienci NoVa Park będą mieć dostęp do tego unikalnego rozwiązania, które pozwala zaoszczędzić czas spędzony na tradycyjnym przymierzaniu, a tym samym cieszyć się z możliwości tworzenia licznych modowych stylizacji z ubrań dostępnych podczas letnich wyprzedaży – mówi Joanna Bagińska, dyrektor centrum handlowego NoVa Park.

Wirtualne przymierzalnie zlokalizowane są na poziomie 0, przy salonie Sinsay.

NoVa Park to największe centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w kwietniu 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych i rozrywkowych symboli miasta, bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket Piotr i Paweł oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym marki nieobecne dotąd na rynku lokalnym, takie jak H&M, Intersport, Lindex, KappAhl, KFC, Pure Fitness, Home&You, Super–Pharm, Cubus, Centro, Smyk, Sephora, W.Kruk, Mohito, Bershka, Ryłko czy 4F.

Właścicielami obiektu są węgierski deweloper Futureal oraz irlandzka Grupa Inwestycyjna Caelum Development. Zarządcą NoVa Park jest firma Apsys Polska SA.