Galeria Jurajska

HEPP IV Management Company S.a r.l. (Luksemburg) zamierza nabyć Galerię Jurajską w Częstochowie. 29 maja 2013 roku spółka złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad GTC Galeria CTWA sp. z o.o., która jest właścicielem galerii i należy od Globe Trade Centre SA.

HEPP IV Management Company reprezentuje zamknięty wzajemny fundusz inwestycyjny Heitman European Property Partners IV (Luksemburg). HEPP IV w imieniu własnym i Heitman prowadzi działalność m.in. w zakresie kupna, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami.

6 maja 2013 roku Globe Trade Centre SA  podpisała z Heitman International LLC niezobowiązujące ramowe warunki transakcji sprzedaży galerii handlowej Galeria Jurajska w Częstochowie po cenie opartej o bieżącą stopę kapitalizacji. Potencjalne zakończenie transakcji uzależnione jest od zakończenia procesu due diligence i negocjacji.

Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130 tys. mkw., z czego 49 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City.

Swoje sklepy w Galerii Jurajskiej otworzyły m.in. Alma, Peek&Cloppenburg, grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You,, House, Mohito), Mega Avans, grupa Inditex (Zara, Bershka i Stradivarius), C&A, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, H&M, New Yorker, KappAhl, Smyk, Rossmann, Kakadu, Sephora, Douglas, Promod, Max Mara, Trussardi, s.Oliver, czy Apart. Do dyspozycji klientów jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 2000 samochodów.

Firma Globe Trade Centre powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i na Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.