Galeria Jurowiecka
Galeria Jurowiecka

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus prowadzi obecnie zaawansowane prace związane z budową Galerii Jurowieckiej w Białymstoku.

Galeria Jurowiecka powstaje w centrum miasta, u zbiegu al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza i Jurowieckiej. Jak poinformował redakcję Retailnet inwestor, obecnie na budowie trwają prace konstrukcyjne związane z płytą fundamentową oraz wykonywany jest strop nad kondygnacją -1. Na działce posadowione są trzy żurawie budowlane obsługujące plac budowy.

Docelowo sześć brygad budowlanych pracować będzie przy realizacji stanu surowego Galerii Jurowieckiej. Równolegle rozpoczęła się również przebudowa układu drogowego al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza realizowana na zlecenie miasta Białystok przez firmę Strabag. Dzięki przebudowie powstaną nowe przejścia podziemne dla pieszych, wieloperonowe zatoki autobusowe i dodatkowe pasy wyłączeniowe.

Na zlecenie inwestora Galerii Jurowieckiej i na jego koszt w ramach inwestycji własnej przebudowywany jest most na rzece oraz zjazd z Al. Piłsudskiego, który będzie obsługiwał parking galerii oraz hotel. Przed oficjalnym otwarciem Galerii Jurowieckiej planowana jest na koszt inwestora przebudowa ulicy Jurowieckiej wraz z infrastrukturą w tym inteligentna, zsynchronizowana sygnalizacja świetlna obsługująca komunikacyjnie dostęp do Galerii Jurowieckiej.

Na powierzchni ok. 25 tys. mkw. (GLA) powstaną sklepy, punkty gastronomiczne, usługowe i rozrywkowe. Dodatkowym wyróżnikiem Centrum Handlowego będzie budynek o wysokości 42 m z hotelem Ibis Style.

Planowany termin otwarcia obiektu przewidziano na II połowę 2014 roku. Architektem obiektu jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.