Centrum Janki

Należąca do grupy Blackstone spółka Valad Europe przebuduje za 60 mln euro Centrum Handlowe Janki zlokalizowane w Jankach na południu Warszawy.

Inwestycja ruszy w drugim kwartale 2014 roku, a zakończenie rozbudowy planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

W ramach rozbudowy centrum powiększy się o 20 tys. mkw., i zyska dodatkowe 83 salony handlowo-usługowe.

– Centrum Janki charakteryzuje się doskonałą lokalizacją ponadto jest wyposażone w centrum rozrywki i wygodny parking. Zdecydowaliśmy się dokonać szeregu inwestycji w celu rozbudowy jego infrastruktury i oferty handlowej – powiedział Thierry Leleu, menedżer ds. zarządzania funduszami Valad Europe.

Firma Valad Europe zaangażowała spółkę Apsys Polska jako kierownika projektu. Aktualnie zaangażowana jest w procedurę wybierania biura architektonicznego.

Centrum Janki powstało w 1999 roku. Od tego czasu przeszło dwie rozbudowy. Obiekt oferuje 80 punktów sprzedaży na powierzchni 73 tys. mkw. Obiekt należy do Valad Europe od lutego 2013 roku.

Valad Europe to niezależna spółka, której głównymi udziałowcami są zarząd spółki oraz fundusz Blackstone Real Estate Partners VI L.P. – światowy fundusz nieruchomości o łącznej wartości 10,9 miliardów dolarów (7,5 miliardów euro).

Działalność Valad Europe skupia się na inwestowaniu w nieruchomości przemysłowo-usługowe w Wielkiej Brytanii i Europie. Obecnie wartość aktywów netto spółki Valad to ponad 3,2 miliarda funtów brytyjskich. W ramach 16 pełnomocnictw firma zarządza ponad 650 nieruchomościami o powierzchni łącznej ponad sześć milionów metrów kwadratowych.