Centrum Galardia
Centrum Galardia

Centrum Handlowe Galardia  w Starachowicach jest obecnie skomercjalizowane w 65 proc. Ostatnio do grona najemców dołączyły sieci Media Expert i Rossmann.

Media Expert – polska sieć sklepów specjalizujących się w sprzedaży multimediów oraz sprzętu RTV i AGD wynajmie w Galardii 850 mkw. Elektromarket będzie zlokalizowany w sąsiedztwie hipermarketu Tesco.

Drogeria Rossman zajmie powierzchnię 440 mkw. i będzie usytuowana przy jednym z głównych wejść do centrum.

Dzięki tym umowom inwestorzy projektu – firmy NBGI Private Equity i Balmain Asset Management, otrzymali zielone światło do rozpoczęcia  pierwszych prac na placu budowy, które mają ruszyć jeszcze w czerwcu 2013 roku.

– Po podpisaniu umów z Rossmann i Media Expert Centrum Handlowe Galardia jest skomercjalizowane w 65 proc., co oznacza, że możemy przystąpić do prac budowlanych. Negocjacje z kolejnymi najemcami trwają, przetarg na generalnego wykonawcę jest właśnie finalizowany, niedawno również otrzymaliśmy pozwolenie na budowę – mówi Tim Rylance, dyrektor Balmain Asset Management.

Galardia to nowe centrum handlowe, które powstaje w Starachowicach, w województwie świętokrzyskim, przy ulicy Iłżeckiej we wschodniej części miasta. Galardia będzie jednopoziomowym centrum handlowym o powierzchni najmu wynoszącej 17,95 tys. mkw. z czego 6,2 tys. mkw. będzie przeznaczone pod hipermarket Tesco Extra a  1,33 tys. mkw. pod multipleks sieci Helios – dwóch wiodących najemców centrum.

Dodatkowo na terenie Galardii znajdować się będzie pasaż o powierzchni 11 tys. mkw., który pomieści 36 sklepów, oraz parking na 475 miejsc.

Współwłaścicielami Galardii są: NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management. Koszt inwestycji wynosi w przybliżeniu 25 milionów Euro. Otwarcie obiektu zaplanowano na rok 2014.

Firma Balmain Asset Management została założona w 2003. Specjalizuje się w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku.