Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

W związku z trwającą rozbudową elbląskiego Centrum Handlowego Ogrody ( która już niedługo obejmie m.in. prace na terenie części dotychczasowego parkingu samochodowego), został otwarty nowy parking dla klientów centrum i hipermarketu Carrefour.

Parking, na który wjeżdża się od ulicy Płk. Dąbka, posiada miejsca dla prawie 200 samochodów i znajduje się na tyłach hipermarketu. Otwarto również nowe wejście prowadzące z nowego parkingu bezpośrednio do Carrefour. Zarówno parking, jak i wejście pozostaną do dyspozycji klientów do zakończenia rozbudowy.

Przez cały okres rozbudowy klienci Ogrodów będą mogli korzystać także z części obecnego parkingu z dojazdem od strony ulicy Ogólnej. Wygodną komunikację tego parkingu z centrum zapewni zadaszony tunel prowadzący bezpośrednio do galerii.

Powierzchnia zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ponad 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajdzie się ponad 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp Town), New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Camaieu, Orsay, McDonalds oraz kino. Na trzech poziomach Centrum  zaplanowany został parking na ok. tysiąc miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.  Generalnym Wykonawca jest PORR (Polska) SA.