Centrum Riviera
Centrum Riviera

Deweloper, firma Mayland Real Estate zdecydował się na zmianę nazwy rozbudowywanego obiektu z CH Wzgórze na Centrum Riviera.

Zmiany dokonano ze względu na skalę rozbudowy oraz przyszły kształt i tenant mix galerii. – Centrum Riviera w niczym nie przypomina swojego poprzednika i będzie zupełnie nową propozycja handlową i rozrywkową dla Gdyni i całej aglomeracji trójmiejskiej. Nowa nazwa niesie ze sobą pozytywne skojarzenia, które dobrze odzwierciedlają charakter nowego obiektu i ma zdecydowanie bardziej uniwersalny charakter niż poprzednia. Dotychczasowa nazwa była dobrze odbierana przez mieszkańców Gdyni, jednak dla klientów dojeżdżających z większych odległości, a w szczególności dla obcokrajowców – nie do końca zrozumiała – poinformował Andrzej Jarosz, dyrektor marketingu i komunikacji, Mayland Real Estate.

Rozbudowane centrum będzie miało, jak poinformowano, większy zasięg oddziaływania i w dużej mierze będzie obsługiwało klientów spoza Gdyni. Do czasu otwarcia nowej części stare centrum będzie działało pod obecną nazwą.

Centrum Riviera będzie największą galerią handlową na Pomorzu i jedną z największych w Polsce. Powierzchnia wynajmowana centrum wyniesie 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się tu 250 sklepów. Riviera zostanie otwarta w październiku tego roku.

Wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Stopień komercjalizacji gdyńskiego obiektu to obecnie około 90 proc. Ponadto w ostatnim czasie sieci takie jak LPP (Reserved) , Inditex (Zara), H&M, Humanic zwróciły się z wnioskami do inwestora o powiększenie wynajmowanych lokali.

Do listy najemców Riviery dołączyły także takie marki jak pierwszy w Trójmieście salon Van Graaf, który wynajął lokal o powierzchni 3 tys. mkw. McDonald’s, lodziarnia Cavallari,, Kawiarnia Artystyczna, optyk Sunloox, fryzjer Jacques Andre, Itaka, Pandora, Gerry Weber, 4F, Vistula, Fresh Style, Organique,

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy centra handlowe – Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. Mayland zakończy wkrótce budowę centrum handlowo-rozrywkowego Riviera w Gdyni oraz jeszcze w tym roku rozpocznie prace nad projektem Serenada w Krakowie.