Pogodne Centrum Oleśnica
Pogodne Centrum Oleśnica

Rank Progress SA, inwestor Pogodnego Centrum w Oleśnicy, wyłonił generalnego wykonawcę projektu. Wkrótce, jak poinformowano, ruszą prace na placu budowy.

Budowa centrum handlowego w Oleśnicy rozpoczyna realizację rozpisanego na kilka lat projektu, zakładającego tworzenie małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców.

Obiekt będzie miał 7,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Przewidziano również parking na 250 miejsc. Centrum ma zostać otwarte w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji w Oleśnicy jest firma Erbud SA. Przekazanie placu pod budowę nastąpi w pierwszej dekadzie czerwca. Rozpoczęcie prac zaplanowano na połowę miesiąca.

Planowane przez Rank Progress minicentra łączyć będą w sobie funkcje retail parku z galerią handlową, uwzględniając potrzeby mniejszych najemców. Powierzchnia handlowa, w zależności od lokalizacji, wynosić będzie 6-15 tys. mkw.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.