Wizualizacja wnętrza Galerii Warmińskiej

Kolejny brand z grupy Inditex dołączył do grona najemców Galerii Warmińskiej. Zara Home, specjalizująca się w artykułach dekoracyjnych i wystroju wnętrz, znajdzie się na parterze centrum handlowo – rozrywkowego.  Olsztyński salon marki będzie jedynym na terenie Warmii i Mazur.

Inditex, jeden z największych na świecie detalistów odzieżowych z Hiszpanii, umieści w nowopowstającej Galerii Warmińskiej siedem swoich marek.

– Do takich brandów jak OyshoPull and Bear, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti czy też wizytówki Inditexu – Zary, która zajmie metraż 2,2 tys. mkw., dołączy Zara Home i zajmie powierzchnię 315 mkw. – informuje Mariusz Kowalczyk ze spółki Libra Project, zajmującej się komercjalizacją Galerii Warmińskiej.

Marka powstała w 2003 roku w Saragossie, szybko rozpoczęła ekspansję na rynku międzynarodowym i posiada swoje salony w Londynie, Paryżu, Barcelonie, Brukseli, Madrycie i Atenach. Zara Home ma kilka punktów również w Polsce, min. w Kielcach, Poznaniu, Krakowie czy w Warszawie. Od marca 2012 roku marka umożliwia także Polakom zakupy w sklepie internetowym.

Asortyment Zara Home to w 70 proc. tekstylia sypialniane, łazienkowe i kuchenne, takie jak komplety pościeli, koce, obrusy czy ręczniki. Oprócz tego marka oferuje wyroby ceramiczne i dekoracyjne, jak sztućce, świeczniki, lustra, ramki na zdjęcia, doniczki, wieszaki czy kosze piknikowe.

W Galerii Warmińskiej na powierzchni ponad 116 tys. mkw. znajdzie się 169 lokali handlowo usługowych, kawiarnie, restauracje, klub fitness z kortami do squasha, kręgielnia oraz nowoczesne, 9-salowe multikino. Koszt inwestycji wynosi 100 mln euro. Otwarcie obiektu pod koniec 2014 roku.