Salon Abra
Salon Abra

W drugiej połowie 2013 roku Abra, zamierza otworzyć sześć nowych sklepów franczyzowych. Podobny cel firma zrealizowała w pierwszym półroczu i do maja 2013 roku pozyskała sześciu nowych franczyzobiorców.

Pierwsze dwie placówki franczyzowe Abry powstały na wiosnę, natomiast cztery pozostałe rozpoczną działalność w czerwcu i w lipcu. Firma jeszcze w maju zakontraktowała współpracę z nowymi franczyzobiorcami. Teraz trwają przygotowania do otwarcia sklepów. Nowe placówki powstaną w Lesznie, w Dzierżoniowie, w Bełchatowie oraz w Łomży.

– Dokładnie weryfikujemy każdą lokalizację. Sklepy otwieramy tylko w wybranych miejscach, gdzie wybór mebli jest ograniczony lub oferta obejmuje zbyt wysoki poziom cen  – mówi Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Abra.

Według deklaracji firmy, druga połowa roku ma być podobna do pierwszego półrocza 2013 roku. Abra zamierza utrzymać tempo rozwoju i zakończyć rok mając na koncie kolejnych sześć placówek.

Aktualnie sieć poszukuje odpowiednich lokalizacji i negocjuje ceny najmu. Abrę interesują miasta od 30 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy, którzy planują przystąpić do sieci Abra powinni dysponować kwotą ok. 90 tys. zł. Tyle kosztuje remont i wyposażenie sklepu zgodnie z wytycznymi firmy. Na ekspozycję sklepu sieć udziela partnerowi nieoprocentowanego kredytu na 12 miesięcy. Abra nie pobiera opłaty marketingowej, a opłata bieżąca wynosi 500 zł plus 3 proc. od cen zakupu.

Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 70 sklepów własnych i 13 placówek franczyzowych, z czego 9 sklepów należy do multibiorców. Do końca lipca w sieci będzie działać już 17 sklepów partnerskich.