CH Ferio
CH Ferio

Po koniec maja 2013 roku rozpoczęły się pierwsze prace związane z rozbudową Centrum Handlowego Ferio w Starym Mieście, dzięki której do grona najemców dołączą marki nieobecne dotąd w rejonie Konina.

CH Ferio po rozbudowie powiększy się o dodatkowe 2,5 tys. mkw. W rozbudowanym Ferio powstaną pierwsze w rejonie sklepy takich sieci jak: C&A ( 1 tys. mkw.), Smyk (600 mkw.), Stradivarius (320 mkw.), Sinsay (325 mkw.), Home&You (250 mkw.) oraz Martes Sport (375 mkw.).

– Przed podjęciem decyzji o nabyciu Ferio w grudniu 2010, wspólnie z naszym polskim asset managerem, firmą Balmain Asset Management, zidentyfikowaliśmy możliwość rozbudowy Centrum w celu wprowadzenia do niego nowych najemców. Wśród rozważanych marek znajdowały się między innymi C&A i Smyk – obie te sieci klienci naszego Centrum określili jako mile widziane. Wierzymy, że dzięki rozbudowie i otwarciu supermarketu Intermarche, które miało miejsce w zeszłym roku, Ferio pozostanie wiodącym centrum handlowym w rejonie Konina” – mówi Simon Clarke z Rockspring.

Nowa część Ferio powstanie z przodu istniejącego budynku z zachowaniem dwóch wejść głównych do Centrum. W celu płynnego połączenia nowej części obiektu z już istniejącą planowane są również zmiany w dotychczasowym układzie sklepów, dzięki czemu część z obecnych najemców będzie mogła przenieść się do większych pomieszczeń lub zmienić swoją lokalizację. Wśród nich są salony takich marek jak: CCC, Mohito, Lee Wrangler, Geox, Cropp i House. Znaczną metamorfozę przejdzie również foodcourt, który zostanie przeprojektowany i zmodernizowany co umożliwi zwiększenie liczby miejsc dla klientów i wprowadzenie nowych restauracji.

Nowa część Ferio została zaprojektowania przez pracownię architektoniczną ESA z siedzibą w Katowicach i Londynie. Generalnym wykonawcą projektu mianowanym przez Rockspring została firma Jaekel-Bud-Tech Sp. z o.o. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się 24 maja a ich zakończenie planowane jest na październik br. Z uwagi na to, że rozbudowa będzie prowadzona etapami otwarcia nowych salonów są przewidziane w trzech fazach. Na październik 2013 zaplanowano otwarcie powiększonych salonów House i Cropp oraz pierwszego w Koninie salonu Stradivarius, na listopad otwarcie pierwszych salonów zlokalizowanych w nowej części Centrum – CCC i Martes Sport, a na marzec 2014 otwarcie pozostałych salonów a wśród nich: C&A, Smyk, Sinsay, Home&You.

– Planując prace konstrukcyjne szczególną uwagę przykładaliśmy do tego aby Centrum funkcjonowało bez zakłóceń w trakcie ich trwania a oba wejścia do galerii były w pełni otwarte umożliwiając klientom łatwy dostęp do Centrum – powiedział Stefan Brodowski, projekt manager rozbudowy z ramienia Balmain Asset Management.

Od momentu otwarcia w maju 2008 roku Ferio pozostaje popularnym centrum handlowym wśród mieszkańców Konina i okolic. W ubiegłym roku, po otwarciu supermarketu Intermarche, odwiedzalność centrum wzrosła o 50 proc.

– Ferio jest atrakcyjnym centrum handlowym z bardzo dobrymi wynikami. Dzięki rozbudowie i wprowadzeniu takich marek jak C&A, Smyk czy Stradivarius będziemy oferować naszym klientom jeszcze szerszy wybór w dogodnej lokalizacji – mówi Katarzyna Tondel-Jędrzejczak, Asset Manager z Balmain Asset Management.

– Cieszymy się szczególnie z faktu, że informacja o rozbudowie Centrum zbiegła się z piątymi urodzinami Ferio, które świętowaliśmy w maju. Nasze przekonanie o sukcesie Ferio podzielają też nasi partnerzy  – rozbudowa będzie kosztować 5 mln Euro a nowa część Centrum jest już wynajęta w ponad 90 proc. – podsumowała Tondel-Jędrzejczak.

CH Ferio, Konin działa od 2008 roku. Na powierzchni 30 tys. mkw. znajduje się galeria handlowa, w której skład wchodzi ponad 60 sklepów między innymi takich marek jak: Intermarché, H&M, Reserved, New Yorker, Douglas, Empik, Mohito, Cropp, i House. Dodatkowo na terenie centrum handlowego znajdują się: wolnostojący market budowlany Castorama, Media Markt, Jysk oraz restauracja McDonald’s.