Komputronik
Komputronik

Spółka Komputronik SA, dystrybutor sprzętu komputerowego, według wstępnych danych (z uwzględnieniem prognoz dotyczących otrzymania bonusów i premii posprzedażnych od producentów), w maju 2013 roku (czyli w drugim miesiącu roku obrachunkowego 2013/2014, kończącego się 31 marca 2014 roku), wypracował w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości 7 mln zł, wobec 5,35 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 30 proc.

Narastająco w okresie kwiecień – maj 2013 (czyli po 2 miesiącach roku obrachunkowego 2013/2014) zysk handlowy wyniósł 13,95 mln zł, wobec 11,05 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej, co oznacza wzrost o ponad 26 proc.

– Maj był dla nas kolejnym dobrym miesiącem nowego roku obrachunkowego. Uzyskaliśmy istotny wzrost sprzedaży w sieci Komputronik, jak również w sprzedaży internetowej (o ok. 26 proc.). Bardzo nas również cieszy poprawa sprzedaży w segmencie klientów biznesowych. Jednocześnie dynamicznie zwiększamy sprzedaż na rynki zagraniczne – powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

– Maj był również pierwszym pełnym miesiącem funkcjonowania naszego nowego konceptu salonu –  Komputronik Megastore, czyli wielofunkcyjnego centrum nowoczesnych technologii oraz największego sklepu komputerowego w Polsce. Utrzymująca się wysoka frekwencja i duża liczba transakcji potwierdzają dobry odbiór tego modelu sklepu przez klientów – dodał Wojciech Buczkowski.

Komputronik SA od blisko 17 lat dostarcza do polskich domów i firm najnowszy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl.

Kolejnym priorytetem dla zarządu i pracowników Komputronik jest doradztwo przy wyborze optymalnych rozwiązań. Z tego względu salony Komputronik w ostatnich latach zmieniły się ze zwykłych punktów sprzedaży w lokalne centra obsługi informatycznej dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Jedną z usług jest serwis w siedzibie klienta.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24.

Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.