Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

Maj był dobrym miesiącem dla spółki Redan SA. Zarówno w segmencie modowym jak i dyskontowym firma odnotowała poprawę obrotów.

– W ramach Grupy systematycznie notujemy poprawę obrotów. Maj był szczególnie udany dla sieci dyskontowej, gdzie uzyskaliśmy dwukrotnie większą dynamikę przychodów niż wzrost powierzchni handlowej. To pozytywny efekt prowadzonej przez nas optymalizacji struktury sprzedaży TextilMarket, w ramach której koncentrujemy się na konstruowaniu oferty opartej o najbardziej preferowane przez naszych klientów artykuły – podkreślił Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

– Pomimo wzrostu, zrealizowana w maju sprzedaż w segmencie fashion była ograniczana przez wciąż niezbyt sprzyjającą zakupom letniej oferty pogodę. Negatywną rolę odegrała także kumulacja aż 4 dni świątecznych wolnych od handlu – powiedział Bogusz Kruszyński.

Jak już informowaliśmy, spółka Redan uzyskała w maju tego roku obroty na poziomie 37,8 mln zł, co oznacza poprawę r./r. o 5 proc. Miniony miesiąc pod względem sprzedaży był udany głównie dla segmentu dyskontowego. Obroty sieci TextilMarket rosły dwukrotnie szybciej od przyrostu powierzchni handlowej.

Powierzchnia handlowa całej sieci należącej do grupy oferującej odzież w sklepach pod markami Top Secret, Troll i Drywash oraz w sieci dyskontowej TextilMarket, zwiększyła się r./r. o 7 proc. do 99,8 tys. mkw. Narastająco przez pierwsze pięć miesięcy 2013 roku łączne przychody grupy poprawiły się r./r. o 8 proc. i wyniosły 173,3 mln zł.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i w Bangladeszu. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket.