Galeria Mazovia
Galeria Mazovia

Zarząd płockiej Galerii Handlowej Mazovia poinformował o zmianach w zakresie obrotów najemców. Centrum zwiększyło obroty w ujęciu rok do roku w pierwszym kwartale 2013 roku.

Początek drugiego kwartału to obroty większe o blisko 9 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2012.

Pierwszy kwartał 2013 roku w Galerii Mazovia zakończył się wzrostem na poziomie ponad 4 proc. w porównaniu do 2012 roku. – Nowe kolekcje w salonach oraz nowi najemcy, którzy dołączyli w pierwszym kwartale, zostali docenieni przez klientów. Doskonałe obroty w kwietniu 2013 r., większe o blisko 9  proc., w porównaniu do obrotów z kwietnia 2012 r, to efekt dopasowanej strategii marketingowej i skutecznie przeprowadzonych działań rekomercjalizacyjnych. Kolejne otwarcia i wsparcie sprzedaży wpłynęły na doskonałe rozpoczęcie drugiego kwartału – mówi Krzysztof Kopytowski – dyrektor Galerii Mazovia.

W opinii zarządu, czynnikami wyróżniającymi obiekt na tle konkurencji są nowe marki, które zdecydowały się na dołączenie do grona najemców oraz ciągłe odświeżanie oferty handlowej.

W ostatnim czasie do grona najemców Mazovii, takich jak Zara, H&M, Media Markt czy Grupa LPP dołączyły m.in. Bershka i Orsay. Wkrótce ofertę handlową płockiej galerii uzupełnią salony New Yorker i Kazar.

Zarządcą Galerii Mazovia jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza. W Polsce CBRE zarządza 24 nieruchomościami komercyjnymi o powierzchni najmu prawie 400 tys. mkw., zatrudniając przy tym zespół 80 zarządców i specjalistów w zakresie zarządzania i obsługi finansowej najemców.

Galeria Mazovia ma 54,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 28 tys. mkw. powierzchni najmu, gości ponad 100 salonów. Inwestorem obiektu jest Lewandpol Sp. z o. o.

CBRE to firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.