Logo Takko Fashion

Spółka Takko Fashion planuje otworzyć kolejne sklepy w centrach i parkach handlowych.- Miedzy innymi w tym roku ruszą sklepy sieci w Lęborku, Nysie oraz w innych miastach – powiedziała portalowi Retailnet Marta Kusiak, Expansion Manager Poland, Lithuania, Estonia, Takko Fashion Polska sp. z o.o.

Ostatnio spółka Takko Fashion uruchomiła swój 69 sklep w Polsce. Nowy punkt o powierzchni blisko 500 mkw. znajduje się w Galerii Veneda w Łomży. Ponadto w maju ruszył sklep o powierzchni około 460 mkw. w Galerii Solnej w Inowrocławiu.

W ubiegłym roku firma Takko Fashion otworzyła sklepy m.in.: w Parku Handlowym Multibox Świecie, w Galerii Rydułtowy, w Galerii Szperk w Gdyni, w Galerii Kutno, w Galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie- Koźlu, CH Sarni Stok w Bielsko- Białej, Galerii Pestka w Poznaniu, Galerii Miodowej w Kluczborku i Dekada Olsztyn.

Właścicielem spółki Takko Fashion Polska sp. z o.o. jest firma Takko Holding GMBH. W Polsce dotychczas zostało otwartych 69 sklepów. Średnia powierzchnia uruchamianych punktów wynosi od 450 – 500 mkw.

Takko Fashion z siedzibą w Telgte w Niemczech powstał prawie 30 lat temu. Należy do największych przedsiębiorstw na rynku tekstylnym w Niemczech. Obecnie działa ponad 1700 sklepów tej sieci w 16 krajach Europy: w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, Litwie, Estonii, Szwajcarii, Włoszech i Serbii. Co roku, spółka otwiera około 150 nowych salonów w całej Europie. Oprócz centralnego holdingu grupa Takko jest reprezentowana w różnych krajach w oparciu o własny zarząd.

Spółką matką grupy Takko jest Salsa Retail Holding DebtCo 1 S.à r.l. Luxemburg. Spółka została założona w grudniu 2010 r. Większość udziałów Grupy Takko znajduje się w posiadaniu funduszu pod zarządem Apax Partners. Jako działający międzynarodowo udziałowiec Apax Partners jest aktualnie reprezentowany w postaci biur w 12 krajach i należy do światowej czołówki globalnych spółek funduszów inwestycyjnych.