Galeria Bałtycka w Gdańsku

Ponad 160 mln euro to wartość, a 6 proc. możliwa do osiągnięcia stopa zwrotu ze sprzedaży jednej z najstarszych galerii handlowych wybudowanych w Polsce – powiedzieli portalowi Retailnet analitycy rynkowi.

Od pewnego czasu na rynku retail mówi się o zakupie Galerii Dominikańskiej przez spółkę Atrium European Real Estate. Jak wynika z informacji analityków do transakcji dojdzie jeszcze w 2013 roku. Niektórzy z nich spodziewali się zmiany właściciela obiektu w pierwszym kwartale roku.

Tydzień temu w rozmowie z portalem Retailnet Katarzyna Cyz, CEO Atrium Poland powiedziała, że spółka Atrium European Real Estate nie wyklucza zakupu kolejnych centrów handlowych oraz realizacji własnych inwestycji w nieruchomości komercyjne. Szukając potencjalnych, nowych projektów, będziemy zainteresowani istniejącymi już obiektami, które mają potencjał do dalszego rozwoju.

Galeria Dominikańska, którą zarządza ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o., jest zlokalizowana we Wrocławiu przy Placu Dominikańskim 3, w pobliżu Starego Miasta i Rynku. W obiekcie, na trzech poziomach znajduje się 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej, a także 2 tys. mkw. powierzchni biurowej. Galeria posiada 920 miejsc parkingowych.

Galeria Dominikańska to pierwsza we Wrocławiu i jedna z najstarszych galerii handlowych wybudowanych w Polsce. Została otwarta w sierpniu 2001 roku. W 2011 roku obiekt przeszedł modernizację.