Zarząd spółki Intersport Polska SA poinformował, że 7 czerwca 2013 roku podpisał umowę najmu lokalu ze spółką Auchan Polska.

Umowa dotyczy najmu lokalu handlowego  w Centrum Handlowym Galeria Bronowice o powierzchni 794,65 mkw. w którym prowadzona będzie sprzedaż i serwis artykułów sportowych pod szyldem Intersport.

Termin otwarcia nowego salonu planowany jest na IV kwartał 2013 roku.

Umowa została zawarta na okres 5 lat, liczony od dnia otwarcia Galerii Handlowej, z opcją jej przedłużenia przez spółkę Intersport Polska na kolejne 5 lat.

Pod względem powierzchni Galeria Bronowice będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w Krakowie (60 tys. mkw. powierzchni użytkowej). W nowym, dwukondygnacyjnym obiekcie, znajdzie się 160 sklepów. Galeria Bronowice swoim zasięgiem obejmie ponad 1.2 mln mieszkańców Krakowa i okolic.

Budowę Galerii rozpoczęto w styczniu 2012 roku, otwarcie zaplanowano na listopad 2013 roku. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie, a generalnym wykonawcą prac – firma Erbud.

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., funkcjonujący jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi z 1100 lokalami o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu nowych projektów wynosi 300 tys. mkw.