Komputronik Megastore
Komputronik Megastore

Komputronik SA, czołowy dystrybutor sprzętu elektronicznego a także operator sklepu internetowego www.komputronik.pl oraz Terg SA właściciel elektromarketów Media Expert i operator sklepu internetowego www.mediaexpert.pl, podpisały umowę o ścisłej współpracy handlowej.

Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z umowy będą: realizacja wspólnych zakupów, zacieśnienie współpracy ze strategicznymi dostawcami oraz wymiana doświadczeń związanych z najlepszymi wzorcami obsługi klientów.

Grupa handlowa utworzona przez sieci Komputronik i MediaExpert będzie największym w Polsce sprzedawcą elektroniki, m.in. w takich grupach jak: laptopy, tablety, smartfony, drukarki, dyski twarde i w wielu innych. Produkty w najlepszych cenach znajdą się łącznie w ponad 500 sklepach obu sieci na terenie całej Polski oraz w ich sklepach internetowych.

– Nawiązanie współpracy z siecią Media Expert to kolejny podjęty przez nas krok mający na celu dynamizację sprzedaży oraz poszerzenie i uatrakcyjnienie ofert dla klientów. Wspólnie będziemy tworzyć grupę handlową, która bez wątpienia będzie największym graczem w kluczowych obszarach nowoczesnych produktów elektronicznych, w tym laptopów, tabletów i smartfonów. To pozwoli usprawnić i zwiększyć efektywność negocjacji handlowych z dostawcami. Zamierzamy także promować nowe kategorie produktów, niedostępne jeszcze na naszym rynku, co pozwoli na uzyskanie wyższych wskaźników rentowności w wielu grupach produktowych – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Media Expert strategicznie stawia na nowoczesne sklepy, nowe technologie, nowoczesne formy ekspozycji produktów oraz rozwój sprzedaży on-line, dlatego widzimy bardzo dużą synergię z siecią Komputronik. Jesteśmy przekonani, że silna współpraca „Media Expert – włączamy niskie ceny”, z „technologiami jutra” – sieci Komputronik, w pełni wpisuje się w strategię nowoczesnego handlu. W obliczu zmian zachodzących na rynku przyspieszy to realizację celów stojących przed obiema sieciami – znaczącego wzmocnienia pozycji na rynku polskim, oraz zapewnienia klientom atrakcyjniejszej oferty produktowej i niższych cen – dodaje Marcin Filipowicz, wiceprezes zarządu Terg SA.

Komputronik SA od blisko 17 lat dostarcza do polskich domów i firm najnowszy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl.

Komputronik SA co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad 1 tysiąc nowości produktowych. W rezultacie klienci Komputronik SA mogą wybierać spośród 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24.

Komputronik S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.

Terg SA jest właścicielem ponad 200 spośród 270-ciu elektromarketów sieci Media Expert, obecnej na rynku od 10 lat. Do końca 2013 roku Terg SA powiększy sieć o kolejne 50 nowych elektromarketów.

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, specjalizująca się w dostarczaniu klientom sprzętu RTV i AGD, multimediów, laptopów, sprzętu fotograficznego, smartfonów.

Media Expert jest liderem na rynkach miejscowości do 100 tys. mieszkańców, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach. Jednocześnie jest jedną z największych marek branży multimedia, RTV, AGD w Polsce.