Spółka ostatnio zakupiła również nieruchomość Zawierciu

Firma elbfonds Development sp. z o.o. kupiła nieruchomość w Zawierciu przy ul. Wojska Polskiego. W ramach inwestycji powstanie w mieście ok. 250 nowych miejsc pracy.

Marcredo Center Zawiercie będzie pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Zawierciu. Oferta centrum zostanie jednak skierowana nie tylko do mieszkańców Zawiercia ale całego powiatu Zawierciańskiego, który zamieszkuje ok. 125 tys. mieszkańców.

– Powstanie centrum handlowego w Zawierciu to tańsze zakupy dla mieszkańców, ale także realne korzyści dla Zawiercia. To nowe miejsca pracy oraz niemałe wpływy z tytułu podatków należnych miastu – mówi Ryszard Mach, prezydent Zawiercia. Samorządowiec zauważa również, że powstania takiej inwestycji oczekuje wielu mieszkańców.

– Na facebooku już ponad 2 tys. osób powiedziało „Tak dla galerii handlowej w Zawierciu” – zauważa prezydent.

Położenie kompleksu handlowego, przy głównej arterii komunikacyjnej Zawiercia, ul. Wojska Polskiego i planowanej obwodnicy miasta, spełnia warunki idealnej lokalizacji dla regionalnego centrum handlowego.

Inwestor przewiduje zapewnienie dogodnej komunikacji dla klientów oraz odpowiednio dużego parkingu. Zaplanowano ponad 600 miejsc parkingowych z czego ok. 300 znajdzie się w garażu podziemnym.

Koncepcja architektoniczna przewiduje powierzchnię najmu ok. 20 tys. mkw., jako jedną bryłę podzieloną na część typu „galeria” ze sklepami dostępnymi od wewnętrznego pasażu oraz na mniejszą część typu „park handlowy” (wejścia do sklepów dostępne bezpośrednio z parkingu).

Koncepcja wynajmu zakłada szeroką ofertę handlowo-usługowo-rozrywkową z dobrze rozpoznawalnymi na rynku silnymi najemcami strategicznymi, znanymi polskimi i zagranicznymi sieciami handlowymi oraz atrakcyjnymi sklepami lokalnych przedsiębiorców. Klienci będą mogli pod jednym dachem zrobić zakupy, skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i rozrywkowej. Marcredo Center Zawiercie stanie się ważnym miejscem na mapie całego powiatu.

Otwarcie centrum zaplanowane jest na IV kwartał 2014 r. lub I kwartał 2015 r.

Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą specjalistyczną w obszarze wielkopowierzchniowych nieruchomości handlowych w Polsce. Jest spółką-córką silnej kapitałowo Grupy elbfonds.