Księgarnia Weltbild

5 czerwca sfinalizowano transakcję sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl. Jego nowym właścicielem jest firma Ravelo, wchodząca w skład Grupy PWN.

Przypomnijmy, sklep Weltbild.pl działa na rynku e-commerce od ponad 10 lat. Początkowo funkcjonował pod nazwą kdc.pl (klub Dla Ciebie), a potem, jako część niemieckiej grupy wydawniczej Verlagsgruppe Weltbild. W grudniu 2012 roku firma ogłosiła decyzję o wycofaniu się z rynku polskiego i jednoczesnej kontynuacji rozmów w sprawie sprzedaży poszczególnych aktywów. W lutym 2013 roku Dressler z.o.o. Dublin S.K.A. została nowym właścicielem sieci księgarń Weltbild, a wrocławskie wydawnictwo Bukowy Las kupiło prawa do Świata Książki. Z inicjatywy Pawła Wojciechowskiego – ówczesnego dyrektora marketingu – zrodziła się koncepcja nowego modelu biznesowego, w efekcie której Weltbild.pl stał się częścią Grupy PWN, a Wojciechowski jako dyrektor zarządzający spółki Ravelo stanął na jego czele.

– Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy tak prestiżowego partnera i że obdarzono nas zaufaniem w Grupie PWN. Zakończyliśmy proces przełączenia i integracji sklepu z systemami logistycznymi Azymutu, ale nadal sporo zostało do zrobienia. Oficjalnie zaczynamy nowy etap naszej działalności, w którym stawiamy na pełną satysfakcję konsumenta oraz najwyższe standardy organizacji i obsługi dystrybucyjnej sklepu. Oferujemy klientom wciąż unikatową w skali kraju, usługę ekspresowej realizacji zamówień w ciągu 24h – powiedział Paweł Wojciechowski, dyrektor zarządzający Weltbild.pl.

Równolegle Ravelo przygotowuje się do przeprowadzenia rebrandingu Weltbild.pl – nowi właściciele prawo do korzystania z obecnej marki zachowują do połowy 2014 roku. Profil sklepu pozostaje bez zmian, nadal przeważającą jego część stanowią książki, wspierane przez pozostałe produkty.

Spółka Weltbild Polska sp. z o.o. była właścicielem wydawnictwa, sklepu internetowego, a także sieci 36 księgarń (33 własne i 3 franczyzowe), które mieściły się również w centrach handlowych m.in. w Galerii Korona we Wrocławiu oraz Kaskada w Szczecinie.