Rozpoczęła się budowa największego obiektu handlowego w Radomsku i regionie – centrum Era Park Handlowy. Kompleks powstanie w środku miasta, przy ulicy Warszyca, w sąsiedztwie dworca PKP i PKS.

Powierzchnia najmu całego projektu to blisko 8,5 tys. mkw. W Era Park Handlowy znajdzie się supermarket spożywczy oraz 16 sklepów najlepszych polskich i zagranicznych marek – m.in. Jysk, Deichmann, CCC, Pepco, RTV Euro AGD. Dla wygody zmotoryzowanych dostępnych będzie 300 miejsc parkingowych.

Powstanie centrum Era Park Handlowy powiązane jest również z inwestycjami w infrastrukturę komunikacyjną, która umożliwi łatwe i szybkie dotarcie do obiektu z różnych stron miasta, w tym ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W szczególności, w bezpośrednim sąsiedztwie parku handlowego dokonana zostanie przebudowa tunelu przebiegającego pod torami kolejowymi pozwalającego na szybki i bezkolizyjny przejazd z jednej części miasta do drugiej (wspólna inwestycja miasta oraz PKP PLK SA). Naturalnym przedłużeniem tunelu będzie przejazd przez parking Era Park Handlowy.

Kolejnym udogodnieniem komunikacyjnym będzie połączenie obiektu z główną arterią biegnącą przez miasto – ulicą Brzeźnicką – dzięki zbudowaniu przez inwestora drogi łączącej ją z projektem Era Park.

Inwestorem jest firma BW Logistyka – spółka mająca doświadczenie w realizacji projektów komercyjnych, w tym centrów logistycznych. Projekt architektoniczny przygotowało kieleckie biuro architektoniczne Detan, mające na swym koncie wiele znanych obiektów (m.in. Galerię Echo w Kielcach).

Otwarcie Era Park Handlowy w Radomsku nastąpi w I połowie 2014 r.