McDonald’s
McDonald’s

Restauracje sieci McDonald’s działające od co najmniej 13 miesięcy na wszystkich światowych rynkach odnotowały w maju 2013 roku wzrost sprzedaży o 2,6 proc. W samej Europie sprzedaż wzrosła o 2 proc., na co wpływ miały pozytywne wyniki w Wielkiej Brytanii i Rosji.

– Pomimo utrzymującej się gorszej sytuacji makroekonomicznej działania podjęte przez McDonald’s skierowane do klientów wygenerowały wzrost sprzedaży – powiedział Don Thompson, Chief Executive Officer McDonald’s.

Sieć McDonald’s w Polsce tworzy 307 restauracji, w tym 177 prowadzonych na zasadzie franczyzy przez 58 licencjobiorców. 219 restauracji posiada opcję typu McDrive. W Polsce działa 86 restauracji z opcją McCafé i 48 restauracji z opcją Gym’n’fun. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 16 tys. pracowników.

W tym roku sieć McDonald’s oddała do użytku restauracje m.in. w CH Europa Centralna w Gliwicach, oraz w Galerii Borek we Wrocławiu.

Historia McDonald’s w Polsce sięga 1992 roku. Pierwsza restauracja firmy została otwarta przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.