Celio
Celio

Pierwszy sklep sieci w Polsce będzie działał w należącym do Klépierre centrum handlowym Sadyba Best Mall w Warszawie. Celio to istniejąca 35 lat marka, pod którą działa francuska sieć sklepów z odzieżą męską. Poza Francją posiada rozbudowaną sieć sprzedaży – ponad 1 tys. sklepów w ponad 60 krajach.

W centrach handlowych Klépierre działa obecnie 65 sklepów marki Celio, w tym 53 we Francji i 12 w innych krajach Europy (w Belgii, Hiszpanii, we Włoszech i w Polsce). W Czechach spółka posiada trzy sklepy w Pradze – w centrach handlowych Nový Smíchov, Plzen oraz Novodvorska Plaza.

– Otwarcie sklepu marki Celio w galerii Sadyba Best Mall w Polsce potwierdza naszą udaną współpracę europejską z marką Celio. Dodanie tej marki do oferty  galerii jest częścią szerszego programu zmiany składu najemców centrum Sadyba Best Mall. Świadczy to również o atrakcyjności naszych centrów dla sieci detalicznych zainteresowanych ekspansją w Europie Środkowej – mówi Gontran Thüring, dyrektor ds. najmu w Grupie Klépierre.

– Polska, będąca krajem numer jeden w Europie Środkowej, stanowi istotne wyzwanie strategiczne dla marki Celio. Dzięki Klépierre, mieliśmy możliwość zadebiutowania na tym nowym rynku w centrum handlowym o wysokiej jakości. Mamy ambicje osiągnięcia sukcesu zarówno w biznesie, jak i w sferze wizerunku i przywództwa. Nasz pierwszy sklep w centrum Sadyba Best Mall spełnia nasze oczekiwania– mówi Michel Seror, szef ds. nieruchomości zagranicznych marki Celio.

Klépierre oferuje usługi w zakresie zarządzania rozwojem, najmem, nieruchomościami i majątkiem. Wartość portfela nieruchomości Klépierre na dzień 31 grudnia 2012 r. wynosiła 16,4 mld euro. Nieruchomości te to przede wszystkim duże centra handlowe w trzynastu krajach Europy kontynentalnej. Klépierre posiada pakiet kontrolny w spółce Steen & Strøm (56,1 proc.), będącej największym w Skandynawii właścicielem i zarządcą centrów handlowych. Największymi akcjonariuszami Klépierre są Simon Property Group (28,9 proc.) – działający w branży centrów handlowych oraz BNP Paribas (21,9 proc.). Spółka Klépierre to francuski fundusz inwestujących w nieruchomości (REIT (SIIC)) notowany na giełdzie Euronext ParisTM w ramach indeksów SBF 80, EPRA Euro Zone oraz GPR 250. Spółka jest ponadto notowana w ramach kilku indeksów etycznych DJSI World, FTSE4Good, ASPI Euro Zone. Jest członkiem rejestrów inwestycyjnych Ethibel Excellence i Ethibel Pioneer.