Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe
Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe

Podczas budowy centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie na głębokości kilkudziesięciu metrów natrafiono na podziemne jezioro, z którego wybija woda. Trwa jej wypompowywanie. To pozostałości po Wielkim Stawie Królewskim z XIV wieku – podała gazeta.pl Lublin. Immofinanz Group, inwestor obiektu od początku wiedział o warunkach glebowych na terenie inwestycji. Podkreśla, że projekt nie jest zagrożony, a prace budowlane prowadzone są zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.

– Od początku byliśmy w pełni świadomi warunków glebowych i wodnych występujących na terenie budowy Tarasów Zamkowych. Tak więc wiedzieliśmy o tej sprawie dużo wcześniej i wybraliśmy właściwą technologię wykonania fundamentów, tak zwaną ścianę szczelinową. W ten sposób możemy najlepiej radzić sobie z glebami organicznymi czy też wysokimi wodami gruntowymi – w żadnym stopniu nie będzie miało to wpływu na wielkość centrum handlowego – powiedziała portalowi Retailnet Bettina Schragl, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej – rzecznik prasowy Immofinanz Group

– Już teraz zainteresowanie ze strony najemców jest bardzo duże i dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie spełnić nasze oczekiwania. Projekt Tarasów Zamkowych nie jest zagrożony przez warunki glebowe, a w tej chwili prace na placu budowy prowadzone są zgodne z uprzednio przyjętym przez nas harmonogramem – dodała Bettina Schragl.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe powstanie w samym sercu Lublina, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Na 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych – w tym kawiarni, restauracji i obiektów o charakterze rozrywkowym. Trzypoziomowy parking podziemny pomieści 1,4 tys. miejsc postojowych. Znajdzie się tam także miejsce na supermarket o powierzchni 2 tys. mkw. Otwarcie Trasów Zamkowych planowane jest na jesień 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 480 mln zł.

Najbardziej charakterystycznym elementem architektury centrum Tarasy Zamkowe będzie dach, unikalna eko-platforma skomponowana z pokrytych zielenią, przenikających się trójkątnych ramp i tarasów, stanowiących doskonałe miejsce na organizację wyjątkowych eventów i obiektów rozrywkowych dla Lublina i jego mieszkańców. Z kolei, wnętrze galerii będzie odtwarzać atmosferę i pełnić funkcję uliczki handlowej wysokiej klasy, zaprojektowanej na planie trójkąta. Wyjątkowy design, śródmiejska lokalizacja i starannie dobrana, prestiżowa gama najemców sprawią, że Tarasy Zamkowe staną się najbardziej atrakcyjną ofertą handlową w mieście.