Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu

FootFall Indeks Polska w tygodniu 03.06-09.06 2013 roku spadł o 6,0 proc. rok do roku oraz 11,0 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem i wyniósł 63,69 pkt. – podała firma Experian.

Skumulowany indeks traci 3,8 proc. w porównaniu do 2012 roku.

Analitycy jednak uspokajają, frekwencja w polskich centrach handlowych w maju była praktycznie taka sama jak rok temu.

– Biorąc pod uwagę wyjątkowo niesprzyjające dla handlu okoliczności z pierwszej połowy roku i wszechobecne informacje o trudnej sytuacji gospodarczej powtórzenie rezultatu sprzed roku należy uznać za bardzo dobry wynik. Przed nami ciekawy czerwiec. Ogromne znaczenie będzie miała pogoda. Jeśli nadal będzie zimno i mokro, to ciężko będzie utrzymać się na poziomie podobnym do zeszłorocznego – komentują analitycy spółki Experian.

Przypomnijmy, w tygodniu 27.05-02.06 wzrósł o 5,4 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem i wyniósł 71,55 pkt. W porównaniu rok do roku spadł o 1,1 proc. Skumulowany indeks traci 3,7 proc. w porównaniu do 2012 roku. Tendencję spadkową spowodowały, ulewne deszcze.

FootFall Indeks Polska przedstawia procentowe zmiany liczby odwiedzających wybrane centra handlowe na terenie Polski, co może służyć ocenie sprzedaży detalicznej.