Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

Pierwszym oraz największym sklepem znajdującym się w zmodernizowanej części Centrum Handlowego Ogrody, którego otwarcie odbędzie się 13 czerwca będzie salon sprzedaży RTV Euro AGD. Zajmie on w nowych Ogrodach powierzchnię blisko 950 mkw.

Kolejne sklepy w przebudowanej części Ogrodów będą dostępne dla klientów zgodnie z przewidzianym harmonogramem inwestycji. 17 czerwca nastąpi otwarcie salonu T-Mobile, a wkrótce potem salonu CCC.

RTV Euro AGD jest pierwszą ogólnopolską wyspecjalizowaną siecią detaliczną oferującą sprzęt audio-wideo, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy i inny sprzęt komputerowy, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria. Sieć posiada obecnie 194 sklepów w 110 miejscowościach w kraju. Z CH Ogrody sieć RTV Euro AGD jest związana z od wielu lat. Jest to jeden z największych i najważniejszych najemców Ogrodów.

Powierzchnia rozbudowanego Centrum Handlowego Ogrody wyniesie ponad 40 tys. mkw. Na obecnym etapie komercjalizacja obiektu wynosi ponad 60 proc.. Na dwóch poziomach znajdzie się 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp Town), New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, Camaieu, Orsay, Wojas, Sizeer, Esotiq, Yves Rocher, McDonald’s oraz kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA, a Generalnym Wykonawcą  PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo–usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.