Wojciech Buczkowski, prezesa zarządu Komputronik SA
Wojciech Buczkowski, prezesa zarządu Komputronik SA

Komputronik SA, dystrybutor sprzętu komputerowego w Polsce oraz operator sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym www.komputronik.pl, po sukcesie otwartego 26 kwietnia w Warszawie salonu Komputronik Megastore, podjął decyzję o otwarciu jeszcze w tym roku kolejnego salonu w tej formule, tym razem w Poznaniu.

Obecnie trwa poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji, w której spółka miałaby do dyspozycji przynajmniej 1000 mkw. powierzchni ekspozycyjnej oraz magazyn. Otwarcie salonu może nastąpić jeszcze w tym roku.

– Komputronik Megastore został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez klientów, jak i partnerów. Jest to salon nowej generacji – połączenie ekspozycji kilku tysięcy produktów, doradztwa oraz unikalnego wsparcia tzw. sprzedaży hybrydowej. Salon pełni również rolę salonu ekspozycyjnego (mega-showroom) dla czołowego sklepu internetowego www.komputronik.pl. Jest to zdecydowanie największy sklep komputerowy w Polsce, w którym klienci mogą zapoznać się z kompletną ofertą sprzętu dostępnego w kraju, skorzystać z porad wyszkolonych doradców bardzo dobrze znających sprzęt IT oraz potrafiących umiejętnie dobrać produkty do potrzeb klienta – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Podążając za bardzo dobrym przyjęciem Komputronik Megastore w Warszawie, podjęliśmy decyzję o otwarciu w tym roku kolejnego salonu w tej formule, tym razem w Poznaniu. Jesteśmy już w trakcie poszukiwań miejsca na nasz salon, w którym będziemy chcieli zaprezentować klientom ekspozycję na przynajmniej 1000 mkw. Już rozpatrujemy w tej chwili trzy oferty wynajmu, więc mam nadzieję, że w niedługim czasie podejmiemy konkretne decyzje. Komputronik Megastore chcielibyśmy otworzyć w Poznaniu pod koniec roku – dodaje Wojciech Buczkowski.

Komputronik SA od ponad 15 lat dostarcza do polskich domów i firm najnowszy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a od niedawna także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała blisko 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.