Plac Unii

Od kilku tygodni widoczna jest charakterystyczna elewacja budynku Placu Unii w Warszawie, a wewnątrz odbywają się prace wykończeniowe. Oddanie Placu Unii do użytku planowane jest na jesień 2013 roku.

– Realizacja Placu Unii przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem, a na placu budowy pracuje obecnie około 700 osób – powiedział Mariusz Dziubiński, Project Manager w firmie Liebrecht & wooD – Obecnie, oprócz ostatnich prac elewacyjnych, kończymy też montaż szklanego dachu rozciągającego się na wysokości 30 metrów nad wewnętrznym pasażem. To ponad 2 tys. mkw. przeszklonej powierzchni. W kolejnych tygodniach, będziemy coraz bardziej skupiać się na pracach wykończeniowych wewnątrz budynków.

W ostatnich dniach w kompleksie Plac Unii prowadzony był m.in. montaż wind oraz schodów ruchomych pomiędzy budynkami A i B. Z kolei w części podziemnej wykonywane są posadzki oraz malowane jest oznakowanie poziome w garażach.

Plac Unii to kompleks biurowo-handlowy zlokalizowany w Warszawie, na granicy Śródmieścia i Mokotowa. Składa się z trzech obiektów, oferujących łącznie 56,8 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 41,3 tys. mkw. to część biurowa o standardzie A +, natomiast 15,5 tys. mkw. – trzypoziomowa galeria handlowa. W 2012 roku obie części kompleksu otrzymały certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną bardzo dobrą. Projekt Placu Unii został opracowany przez pracownię APA Kuryłowicz & Associates, pod przewodnictwem wybitnego polskiego architekta profesora Stefana Kuryłowicza. Inwestycja jest realizowana przez Grupę Liebrecht & wooD (inwestor większościowy – 60 proc.) wspólnie z BBI Development NFI S.A.