Solaris Center
Solaris Center

Trwa proces rekomercjalizacji, który w opinii zarządu obiektu, wzmocnieni ofertę handlową Solaris Center.  Obecnie ponad 80 proc. powierzchni najmu jest objęte umowami trwającymi do 2019 roku. New Yorker jest kolejnym najemcą, po grupie Inditex, który przedłużył umowę najmu w Solaris Center w Opolu, a lodziarnia Sopelek dołączyła do grona najemców centrum.

Przedłużenie umowy najmu sklepu marki New Yorker oraz wzbogacenie oferty gastronomicznej poprzez wprowadzenie lodziarni Sopelek to kolejne ważne etapy w realizowaniu strategii rekomercjalizacji obiektu, który w marcu 2014 roku będzie obchodził swoje piąte urodziny.

Sklep New Yorker znajduje się na pierwszym piętrze centrum i zajmuje powierzchnię  986 mkw. Działa on w centrum od jego otwarcia.

Lodziarnia Sopelek ma dwa punkty gastronomiczne. Pierwszy z nich to  kawiarnio-lodziarnia o powierzchni 127 mkw. zlokalizowana na parterze, a drugi, mniejszy, w formule tzw. wyspy, ma powierzchnię 40 mkw. i jest zlokalizowany na piętrze. Firma Sopelek jest liderem regionalnym w produkcji wysokiej jakości lodów i deserów. Działa na rynku od 1988 roku, a rozwój własnych punktów gastronomicznych zapoczątkowała w 2011 roku.

– Obecnie rozpoczęty proces rekomercjalizacji skupia się na wzmocnieniu oferty centrum poprzez wprowadzenie nowych marek i powiększenie salonów kilku obecnie działających najemców. Dodatkowo, planujemy rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz dodać nowe punkty usługowe – mówi Magda Derwisz, Head of Asset Management  Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej.

– Znamy oczekiwania naszych klientów i wiemy, które marki odpowiadają ich potrzebom, a czas rekomercjalizacji i związane z tym wygasanie części umów najmu, daje nam możliwość wzmocnienia oferty o konkretnie zdefiniowane założenia. Jako wyłącznego partnera do spraw rekomercjalizacji wybraliśmy firmę Colliers – dodaje Magda Derwisz.

Solaris Center to nowoczesny obiekt handlowo-usługowo-rozrywkowy zlokalizowany w centralnym punkcie miasta przy pl. Kopernika, w pobliżu Rynku i Uniwersytetu Opolskiego. Centrum oferuje ponad 17 tys. mkw. GLA, na których działalność prowadzi 86 najemców. Główne marki obecne w Solaris Center to Zara, C&A, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Reserved, Alma, Intersport, Euro RTV AGD, Douglas, Camaieu czy Promod. Natomiast znajdujące się w obiekcie kino Helios to jedyny multiplex w Opolu.

Właścicielem centrum jest Coucal sp. z o.o., komercjalizację prowadzi Colliers International.