Natalia Pradelska, TriGranit Management
Natalia Pradelska, TriGranit Management

– Udział w Shopping Center Forum jest stałym elementem kalendarza biznesowego TriGranit Development Corporation i TriGranit Management Corporation – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Natalia Pradelska, Country Leasing Director, TriGranit Management Corporation.

– Wydarzenie to oceniamy, jako jedno z kluczowych branżowych spotkań w Polsce, gromadzące znaczącą liczbę uczestników i będące swoistym barometrem nastrojów rynkowych. W tym roku podczas SCF prezentować będziemy nasze dwa projekty handlowe: Poznań City Center, będący obecnie w końcowej fazie komercjalizacji przed otwarciem, oraz Bonarka City Center, która jest centrum dojrzałym, znajdującym się w trakcie procesu rekomercjalizacji. Z punktu widzenia TriGranit Management  Corporation SCF jest także ciekawym miejscem prezentacji oferty usług asset i property management oferowanych firmom zewnętrznym – komentuje Natalia Pradelska, Country Leasing Director, TriGranit Management Corporation.

Poznań City Center (PCC) to  obiekt zlokalizowany w śródmieściu Poznania, pełniący funkcję centrum komunikacyjno-handlowego z wielokondygnacyjnym parkingiem na 1,5 tys. miejsc oraz nowymi dworcami PKP i PKS, zintegrowanymi z Poznańskim Szybkim Tramwajem. W maju 2012 oddano do użytku część dworcową o powierzchni 7 tys. mkw., wybudowaną nad torami kolejowymi. Drugi element projektu, którego otwarcie planowane jest jesienią 2013 będzie obejmował centrum handlowe, dworzec PKS i zaplecze parkingowe. Węzeł komunikacyjny, czyli terminal autobusowy na poziomie gruntu oraz dworzec kolejowy na poziomie +1 połączony będzie komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 galerii handlowej o  powierzchni 60 tys. mkw. z 250 sklepami i 2 strefami  foodcourt. Inwestycja realizowana jest przez TriGranit Development wspólnie z PKP SA i Europa Capital.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 270 sklepów, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Parking pomieści 3,2 tys. samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się pierwszy na świecie ośrodek edukacyjno-wychowawczy w centrum handlowym U Siemachy o powierzchni całkowitej 700 mkw. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.

Więcej o obu inwestycjach TriGranit na Shopping Center Forum.