Wizualizacja Galerii Brama Pomorza w Chojnicach

Kredyt zostanie udzielony na sfinansowanie obecnie realizowanego projektu budowy centrum handlowo-usługowego Brama Pomorza w Chojnicach o powierzchni najmu ok. 25,4 tys. metrów kwadratowych wraz z parkingiem na ok 860 miejsc. Zarząd Rank Progress SA poinformował, że spółka w 100 proc. zależna od emitenta, Progress XXIII sp. z o.o. Chojnice S.K.A. zawarła z BRE Bank SA umowę o kredyt o charakterze budowlanym w wysokości 71,5 mln zł.

Wartość umowy kredytowej wynosi 157 mln zł, na którą składa się Kredyt Budowlany, Kredyt Inwestycyjny i Kredyt VAT. Kredyt Inwestycyjny w wysokości 18,5 mln euro, który został uwzględniony w przekazanej wartości umowy kredytowej zostanie udzielony dopiero w momencie spłaty Kredytu Budowlanego. Wartości prezentowane w walucie polskiej zostały przeliczone zgodnie z tabelą kursów średnich NBP.

Termin wypłaty Kredytu Budowlanego upływa z dniem 29 kwietnia 2014 r., Kredytu Inwestycyjnego upływa z dniem 30 kwietnia 2014 r., natomiast Kredytu VAT upływa z dniem 29 kwietnia 2014 r.

Spółka Rank Progress SA kontynuuje prace na terenie centrum handlowego Brama Pomorza w Chojnicach. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2013 roku.

Generalny wykonawca inwestycji w Chojnicach, spółka Mirbud, prowadzi obecnie prace wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Wewnątrz Bramy Pomorza układane są posadzki i trwają prace instalacyjne. Montowane są także m.in. daszki nad wejściami głównymi i aluminiowe fasady. Równocześnie dobiega końca układanie kostki na parkingu. Na terenie Obi trwa natomiast montaż szklanych fasad w ogrodzie. Chojnickie centrum handlowe będzie miało 50 lokali.