Wizualizacja Retail Park Grudziądz
Wizualizacja Retail Park Grudziądz

Inwestor parku handlowego w Grudziądzu, spółka Rank Progress SA, zaplanował otwarcie obiektu 28 czerwca b.r.  Obecnnie trwają tam ostatnie prace adaptacyjne i lokale  przekazywane są najemcom. Inwestycja, będąca uzupełnieniem już istniejącego centrum, na terenie którego znajdują się markety Praktiker i Carrefour, zajmuje powierzchnię 5500 mkw. Wśród wiodących najemców znajdują się – Media Expert (ponad 1400 mkw.), Jysk (1070 mkw.) oraz Rossmann (407 mkw.).

– Park handlowy w Grudziądzu wpisuje się w potrzeby osób przyjeżdżających na zakupy do sąsiednich marketów, dlatego podjęcie decyzji o zaangażowaniu się w projekt nie było trudne. Przekonała nas lokalizacja obiektu, która gwarantuje wysokie obroty – mówi Tomasz Makowski, Sales & Marketing Specialist Jysk.

– Strategia rozwoju spółki Rank Progress w pełni wpisuje się w plany naszej ekspansji – mówi Julita Milczyńska, PR Manager Media Expert. – Poza parkiem handlowym w Grudziądzu, nasze elektromarkety znajdą się również w innych galeriach i centrach handlowych inwestora – dodaje.

W wynajmowanych lokalach trwają prace adaptacyjne. Otwarcie marketu spożywczego Marcpol (1 800 mkw.), zaplanowane jest na lato br.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowywaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie położonych gruntów, a następnie ich zabudowywanie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą grunty zlokalizowane na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedał wybudowane obiekty w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.