Shopping Center Forum 2012
Shopping Center Forum 2012

18 września 2013 roku ruszy Shopping Center Forum – największe w regionie CEE spotkanie najemców i deweloperów centrów handlowych.

Na 90 dni przed startem Forum swój udział potwierdziła zdecydowana większość liczących się na rynku powierzchni handlowych deweloperów, a wśród nich m.in. Neinver, TriGranit, Apsys, Inter Ikea, Mayland, ECE Projectmanagement, Echo Investment, elbfonds Development, Multi Development, Atrium, Gemini, Immochan, Atrium, Immofinanz, TK Development, Ptak Outlet, Ghelamco, Fabryka Biznesu, Acteeum, Antan Development i wielu innych.

Forum cieszy się ogromnym zainteresowaniem także ze strony największych polskich i zagranicznych sieci handlowych tworzących rynek, w tym m.in. takich firm jak: Alshaya, Douglas, Sephora, Superpharm, Toys”R”Us, Vistula, Carrefour, Marionnaud, Avans, Triumph, Mustang, Tommy Hilfiger, Tom Tailor, Kazar, Kari, Decathlon, Deichmann, Apple, Adidas, CCC, Puma.

– Shopping Center Forum to dla nas okazja do bliskich spotkań z najważniejszymi uczestnikami rynku komercyjnego w Polsce. Z przyjemnością spotkamy się z partnerami, z którym współpracujemy od lat, a także chętnie poznamy przedstawicieli powstających obecnie centrów handlowych, które być może będziemy brać pod uwagę przy planowaniu otwarć nowych perfumerii Sephora – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Kamila Jaroszyńska, dyrektor ds. rozwoju i inwestycji Sephora Polska.

– Cieszy nas ponowna obecność na Shopping Center Forum 2013 – udział w wydarzeniu, tak ważnym z punktu widzenia branży oraz dalszych planów dotyczących naszej sieci. Ostatni rok był dla naszej firmy rokiem przełomowym. W lipcu podpisaliśmy umowę zakupu marki i sieci elektromarketów Avans, tym samym po wydanej przez UOKiK zgodzie w październiku 2012 staliśmy się jej jedynym właścicielem. Było dla nas oczywiste, że powinniśmy się skupić na rozwoju tej właśnie sieci, ponieważ Avans jest marką znaną i cenioną na rynku – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Gerard Mikina, dyrektor Pionu Inwestycji Avans, zarządzający Działem Inwestycji, Działem Ekspansji oraz Działem Budowlanym.

– Udział w jesiennej edycji Shopping Center Forum jest dla nas bardzo istotnym wydarzeniem, ponieważ po raz pierwszy zaprezentujemy pełne porfolio posiadanych przez nas centrów handlowych. Projekt, który w szczególny sposób chcemy zaprezentować podczas targów to centrum handlowe Morena położone w samym centrum Gdańska.Zostanie ono  poddane modernizacji oraz rekomercjalizacji – powiedział portalowi Retailnet, Ronan Martin wiceprezes Carrefour Polska.

Jesienna edycja Shopping Center Forum to przede wszystkim spotkanie poświęcone nieruchomościom handlowym oraz technologiom i wyposażeniu przeznaczonym dla centrów handlowych.

W ramach towarzyszącej targom konferencji organizator przygotował także panel Project Flash podczas którego każdy z wystawców będzie miał możliwość 8-minutowej prezentacji projektu deweloperskiego lub technologii dla centrów handlowych.

Forum to także panele dyskusyjne. W tej edycji deweloperzy, analitycy, przedstawiciele sieci handlowych będą dyskutować m.in. o konsekwencjach spadku obrotów, zjawisku refurbishingu i multichanell retailing.

Przypomnijmy, Forum jest cyklicznym spotkaniem najemców i deweloperów centrów handlowych, organizowanym od 2005 r. To największa tego typu impreza w Polsce i w Europie Środkowej. Odbywa się dwa razy do roku: na wiosnę (1 dzień) i jesienią (2 dni).

Tegoroczna, jesienna edycja Forum odbędzie się 18-19.09.2013 w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

W ubiegłorocznej, jesiennej edycji Forum uczestniczyło prawie 1000 osób. Wśród nich było ponad 200 przedstawicieli sieci handlowych i innych najemców centrów handlowych. Kilkudziesięciu wystawców prezentowało prawie 100 komercjalizowanych obecnie centrów handlowych. Wśród uczestników Forum obecna była też duża grupa przedstawicieli firm oferujących nowoczesne usługi i technologie.