McDonald's
McDonald's

Pierwszy lokal, który znajduje się tam do dziś i jest jednym z najlepiej prosperujących lokali sieci w kraju rozpoczął działalność na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie w domu handlowym Sezam 21 lat temu.

Koszt budowy pierwszej restauracji w naszym kraju wynosił 1 mln dolarów. W dniu otwarcia ustanowiono światowy rekord sieci McDonald’s w liczbie transakcji. Lokal odwiedziło 45 tysięcy klientów, którzy dokonali 13,3 tys. zamówień.

McDonald’s z dużą dynamiką rozszerzał swoją sieć w naszym kraju. Obecnie działa w Polsce 307 restauracji McDonald’s (w tym 86 z formatem kawiarnianym McCafé), które zatrudniają ponad 16 tys. osób. Około jedna trzecia lokalizacji firmy znajduje się w centrach handlowych na terenie całego kraju.

177 restauracji prowadzonych jest przez 58 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

W tym roku firma McDonald’s realizuje w Polsce swoją strategię rozwoju poprzez system franczyzowy. W kilku miastach odbyły się już spotkania dla przyszłych franczyzobiorców.

– Podobna seria spotkań z przyszłymi franczyzobiorcami odbędzie się prawdopodobnie na jesieni – mówią w rozmowie z Retailnet przedstawiciele polskiego oddziału firmy McDonlad’s. – Cały czas udzielamy franczyzy nowym osobom, a także przekazujemy kolejne restauracje obecnym franczyzobiorcom. Sieć restauracji McDonald’s dynamicznie rośnie, jednak odsetek restauracji franczyzowych zwiększa się jeszcze szybciej. Obecnie jest to 57 procent.