Sklep sieci Saturn

– Konsekwentnie realizujemy swoją strategię rozwoju sklepów stacjonarnych Media Markt i Saturn, która zakłada otwieranie kilku obiektów rocznie w najlepszych lokalizacjach handlowych w Polsce – powiedział w rozmowie z Retailnet Marek Skoczylas, Head of Real Estate Poland, Media Saturn Holding Polska sp. z o.o.

– Udział w Shopping Center daje unikalną okazję do wielu spotkań i rozmów biznesowych w jednym miejscu i czasie. Jest to swoista platforma informacyjna na temat realizowanych i planowanych projektów powierzchni handlowych w Polsce – dodaje Skoczylas.

Media Markt jest międzynarodową siecią specjalistycznych marketów elektronicznych, oferujących asortyment sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, AGD, telewizory, urządzenia audio-wideo i biurowe oraz akcesoria. Ofertę uzupełniają książki w klasycznej postaci oraz audio- i e-booki, gry komputerowe, filmy, muzyka oraz szeroki wybór biletów na imprezy kulturalne i sportowe.

Pierwszy Media Markt powstał w 1979 roku w Monachium. Twórcami firmy byli Walter Gunz, Erich i Halga Kellerhals oraz Leopold Stiefel. W 10. rocznicę istnienia sieci otwarty został pierwszy market  we Francji, co rozpoczęło intensywny rozwój Media Markt w Europie.

W Polsce pierwszy sklep Media Markt został otwarty w 1998 roku w Czeladzi. Obecnie sieć Media Markt w Polsce posiada 47 marketów w 39 miastach.

W Europie sieć liczy ponad 690 marketów w 15 krajach.

Saturn to jedna z najstarszych europejskich marek specjalistycznych sklepów z elektroniką użytkową. Pierwszy sklep sieci powstał w 1961 roku w Niemczech. Dziś marka jest obecna w 12 krajach (Austria, Belgia, Hiszpania, Holandia, Luxemburg, Niemcy, Polska, Rosja, Szwajcaria, Węgry, Włochy i Turcja) i liczy ponad 460 marketów. W Polsce Saturn zadebiutował w październiku 2004 r. Dwa pierwsze sklepy sieci zostały uruchomione w Warszawie: w Centrum Handlowym Arkadia oraz w Centrum Handlowym Janki. Obecnie w Polsce działa 18 sklepów marki (w Bydgoszczy, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lubinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Tychach, Warszawie i we Wrocławiu).

Media Markt i Saturn należą do Media-Saturn-Holding GmbH.