Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

Salon obuwniczy już wkrótce będzie dostępny dla klientów w zmodernizowanej części centrum. Lokalizacja sklepu jest tymczasowa. Po zakończeniu rozbudowy obiektu salon CCC zostanie przeniesiony do lokalu o prawie dwukrotnie większej powierzchni (586 mkw.) znajdującego się w nowej części centrum. Teraz punkt CCC zajmie w 352 mkw.

Lokalizacja sklepu jest tymczasowa. Po zakończeniu rozbudowy obiektu salon CCC zostanie przeniesiony do lokalu o prawie dwukrotnie większej powierzchni (586 mkw.) znajdującego się w nowej części centrum.

Tymczasowy salon marki będzie kolejnym po m.in. nowo otwartym salonie RTV EURO AGD, jaki zostanie otwarty w zmodernizowanej części Ogrodów.

Powierzchnia rozbudowanego Centrum Handlowego Ogrody wyniesie ponad 40 tys. mkw. Komercjalizacja obiektu sięga ponad 60 proc. Na dwóch poziomach znajdzie się 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp Town), New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Camaieu, Orsay, Wojas, Sizeer, Esotiq, Yves Rocher, restauracja McDonald’s oraz kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1 tys.miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie. CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu.