Galeria Neptun
Galeria Neptun

19 czerwca odbędzie się oficjalna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod komercjalizowaną przez firmę doradczą Cushman & Wakefield Galerię Neptun w Starogardzie Gdańskim.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia Neptun przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 54 tys. mkw., z czego ok. 25 tys. mkw. przeznaczonych będzie na wynajem. Projekt przewiduje dwie kondygnacje naziemne oraz parking podziemny na 618 miejsc. Planowana data otwarcia galerii to jesień 2014 roku.

Na uroczyste poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego zaproszeni zostali przedstawiciele władz powiatu starogardzkiego oraz gmin ościennych, a także przedstawiciele najważniejszych instytucji publicznych w regionie i firm zaangażowanych w inwestycję.

Galeria Neptun będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów handlowych w regionie. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami. Budowa galerii przebiega zgodnie z harmonogramem – powiedział Nikodem Bakun, Project Manager, Galeria Neptun sp. z o.o. sp.k.

– Negocjacje z najemcami obejmują już ponad 50% powierzchni obiektu. Znajdzie się w nim około 150 lokali handlowych, w tym supermarket, kino, klub fitness i część gastronomiczna – powiedział Marek Noetzel, Partner, dział powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.

Deweloperem obiektu jest Galeria Neptun Sp. z o.o. Sp.k. ze Starogardu Gdańskiego utworzona przez starogardzkich przedsiębiorców – Tomasza Pastwę i Mariusza Szwarca. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol sp. z o.o.