Sklep Empik

NFI Empik Media & Fashion zwiększyła kwotę kredytu ze 100 mln zł na 300 mln zł. Pozyskanie środki zostaną przeznaczone na finansowanie działalności i rozwój spółek zależnych.

Spółka poinformowała o podpisaniu umowy zmieniającą wcześniejszą umowę kredytową zawartą z bankiem WBK. W wyniku porozumienia z konsorcjum firm WBK i TFI PZU SA kwota kredytu wzrośnie do 300 mln złotych. Termin dostępności pozyczki została wydłużony do 31 lipca 2016 roku.

Grupę EM&F tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion SA jako spółka holdingowa. W skład wchodzą Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce), Szkoły Językowe oraz segment Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne). Grupa rozwija model biznesowy w oparciu o własne marki i koncepty handlowe oraz o marki franczyzowe i licencjonowane. EM&F działa na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim.

Przypomnijmy, Na koniec grudnia 2012 roku sieć sprzedaży liczyła 631 punktów o łącznej powierzchni netto ponad 343 tys. mkw. W 2012 r. grupa otworzyła 82 sklepy i szkoły, oraz zamknęła 18 punktów. Spośród wszystkich spółek grupy, w 2012 najwięcej sklepów otworzyła Grupa Smyk, tworząc nowe placówki w Polsce (9 salonów oraz 1 zamknięcie) oraz na terenie Europy (łącznie 15 placówek). Wzrost ilości punktów sprzedaży w 2012 roku. w Grupie Empik spowodowany był głównie otwarciami salonów partnerskich.